Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk skomentował na Twitterze nowelizację ustawy o IPN.

Przypomnijmy, czwartek przed godz. 2 w nocy Senat poparł bez poprawek nowelizację ustawy o IPN, która wprowadza kary grzywny lub więzienia do lat trzech za zaprzeczanie banderowskiemu ludobójstwu oraz przypisywanie polskiemu narodowi lub państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką. Za ustawą głosowało 57 senatorów, 23 przeciwko, 2 senatorów wstrzymało się od głosu – donosi PAP.

Senat nie przyjął tym samym poprawek proponowanych m.in. przez senatorów PO.Tuż przed głosowaniem senatorowie PO, którzy zgodzili się, że sformułowanie o „polskich obozach śmierci” jest naganne, przestrzegali jednocześnie przed międzynarodowymi konsekwencjami wejścia w życie noweli. Ustawa trafi teraz do podpisu prezydenta.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Donald Tusk odniósł sie do nowelizacji ustawy na Twitterze.

Kresy.pl / Twitter
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    jwu :

    Wrogowie skoczyli do gardła rządzącym .A wszystko przez niewiedzę jaka panuje wśród narodu polskiego odnośnie tej ustawy ,a także aktu 447.I tu widzę błąd i winę rządu ,że nie nagłośnił tego w odpowiedni sposób.Przecież 90% Polaków ,nie wie o co chodzi z ta ustawą? A polskojęzyczni dziennikarze i tacy sami politycy,przedstawiają ją w taki sposób,że musimy milczeć gdy Żydzi oskarżają nas holocaust i nazywają obozy koncentracyjne polskimi obozami.Bo mają takie prawo.Które ta ustawa chce im ograniczyć.

  2. Avatar
    zefir :

    Okazuje się,że rozpowszechnianie kłamliwych sformułowań o „polskich obozach”najmniej szkodzi volksdeutschowi i wypierdkowi Mojżesza jakim jest Donald Tusk.Siedzi sobie taka gnida,na koszt podatnika cygaro pociąga ,wyśmiewa się od ucha do ucha i rozmyśla przy każdej okazji jakim sarkazmem przyrżnąć tej „polskiej nienormalności”.