Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk skomentował na Twitterze nowelizację ustawy o IPN.

Przypomnijmy, czwartek przed godz. 2 w nocy Senat poparł bez poprawek nowelizację ustawy o IPN, która wprowadza kary grzywny lub więzienia do lat trzech za zaprzeczanie banderowskiemu ludobójstwu oraz przypisywanie polskiemu narodowi lub państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką. Za ustawą głosowało 57 senatorów, 23 przeciwko, 2 senatorów wstrzymało się od głosu – donosi PAP.

Senat nie przyjął tym samym poprawek proponowanych m.in. przez senatorów PO.Tuż przed głosowaniem senatorowie PO, którzy zgodzili się, że sformułowanie o „polskich obozach śmierci” jest naganne, przestrzegali jednocześnie przed międzynarodowymi konsekwencjami wejścia w życie noweli. Ustawa trafi teraz do podpisu prezydenta.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Donald Tusk odniósł sie do nowelizacji ustawy na Twitterze.

Kresy.pl / Twitter

Czytaj kolejny artykuł
3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jwu
    jwu :

    Wrogowie skoczyli do gardła rządzącym .A wszystko przez niewiedzę jaka panuje wśród narodu polskiego odnośnie tej ustawy ,a także aktu 447.I tu widzę błąd i winę rządu ,że nie nagłośnił tego w odpowiedni sposób.Przecież 90% Polaków ,nie wie o co chodzi z ta ustawą? A polskojęzyczni dziennikarze i tacy sami politycy,przedstawiają ją w taki sposób,że musimy milczeć gdy Żydzi oskarżają nas holocaust i nazywają obozy koncentracyjne polskimi obozami.Bo mają takie prawo.Które ta ustawa chce im ograniczyć.

  2. zefir
    zefir :

    Okazuje się,że rozpowszechnianie kłamliwych sformułowań o „polskich obozach”najmniej szkodzi volksdeutschowi i wypierdkowi Mojżesza jakim jest Donald Tusk.Siedzi sobie taka gnida,na koszt podatnika cygaro pociąga ,wyśmiewa się od ucha do ucha i rozmyśla przy każdej okazji jakim sarkazmem przyrżnąć tej „polskiej nienormalności”.