Turecki organ nadzoru telewizji, Najwyższa Rada Radiofonii i Telewizji, nałożyła grzywnę na platformę cyfrową Netflix za wyświetlanie niemoralnych programów – podały w środę tureckie media.

Jak poinformowały tureckie media, Netflix został ukarany grzywną na podstawie tego, że hiszpański film zatytułowany „Im więcej tym lepiej” transmitowany na platformie był „oparty na fikcji, w której dominowały homoseksualizm, kazirodztwo i zamiana par”. Film został zakwalifikowany jako szkodliwy dla moralności widzów.

Według lokalnych mediów Netflix ma usunąć film z katalogu treści oferowanych widzom w Turcji.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

2804.49 PLN    (12.74%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Lokalny serwis streamingowy Exxen został ukarany grzywną za użycie „dużej liczby przekleństw i slangu zawierających elementy seksistowskie i odniesienia do członków rodziny” w odcinku talk show „Konuşanlar”, podały tureckie media, dodając, że platforma otrzymała również polecenie usunięcia odcinka z jego treści.

Grzywnami ukarano również dwóch krytycznych wobec rządu nadawców – TELE1 i Halk TV – oraz inną platformę streamingową za zniewagę wartości religijnych oraz nazywanie prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana dyktatorem.

Zobacz też: „Ukraiński nazistowski kolaborant” – Ukraińcy oburzeni tłumaczeniem Netflixa

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Okan Konuralp, reprezentujący opozycyjną Partię Ludowo-Republikańską (CHP), bronił wyemitowanych na łamach TELE1 słów posła tego ugrupowania Engina Altay’a, który nazwał Erdogana dyktatorem. „Wymierzenie kary za jego wypowiedź to zamach na wolność słowa i immunitet poselski” – podkreślił.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz