Jacek Sasin oświadczył, że aktualna jest oferta Prawa i Sprawiedliwości, “czyli Kosiniak-Kamysz na premiera rządu Koalicji Polskich Spraw”. “Trwanie w tej koalicji pokazuje, że to śmierć Trzeciej Drogi i to taka trwała” – powiedział.

W poniedziałek Jacek Sasin (PiS) był gościem Radia Zet. Zadeklarował, że aktualna jest oferta Prawa i Sprawiedliwości, “czyli Kosiniak-Kamysz na premiera rządu Koalicji Polskich Spraw”. Wyraził opinię, że “byłaby to koalicja dobra dla Polski”.

“PO i Tusk prowadzą Polskę w bardzo złym kierunku. Zawrócenie z tej drogi byłoby dla Polski dobre. Historyczna koalicja PiS-Trzecia Droga, być może Konfederacja, to mogłaby być odpowiedź” – powiedział. “To dla niego ostatni dzwonek” – dodał.

“Jeszcze może z tej drogi zawrócić. Trwanie w tej koalicji pokazuje, że to śmierć Trzeciej Drogi i to taka trwała” – kontynuował polityk PiS.

W poniedziałek rano Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Najwięcej głosów zdobyła Koalicja Obywatelska – 37,06 proc. Przewaga KO nad PiS jest jednak minimalna. Partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskała 36,16 proc. głosów. Opublikowany w niedzielę sondaż exit poll sugerował większą przewagę KO.

Trzecie miejsce zajęła Konfederacja – 12,08 proc.

Trzecia Droga otrzymała 6,91 proc., a Lewica – 6,30 proc.

Frekwencja w niedzielnych wyborach wyniosła 40,65 proc.

Zobacz także: Exit poll. Konfederacja wygrywa wśród najmłodszych wyborców

dorzeczy.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply