W miniony weekend odnotowano ponad 430 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Cudzoziemcy rzucali w polskich funkcjonariuszy petardami.

Straż Graniczna poinformowała w poniedziałek o kolejnych próbach nielegalnego przekroczenia granicy, do których doszło w miniony weekend. W piątek (07.06.2024 r.) odnotowano ponad 110 prób nielegalnego przekroczeni granicy. W sobotę było ich ponad 210, w niedzielę natomiast ponad 100.

Wszystkie zdarzenia miały miejsce na terenie służbowej odpowiedzialności Placówek Straży Granicznej w Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych, Narewce i Czeremsze. W rejonie Dubicz Cerkiewnych odnotowaliśmy kila sytuacji kiedy migranci byli bardzo agresywni. Rzucali w stronę polskich patroli konarami, gałęziami oraz petardami. W działania zaangażowane były wszystkie służby.

W trakcie minionych trzech dni Straż Graniczna udzielała również pomocy 13 cudzoziemcom potrzebującym opieki medycznej.

Zatrzymano cztery osoby za pomocnictwo w organizowaniu przekroczenia granicy wbrew obowiązującym przepisom. Byli to obywatele Ukrainy, Estonii, Syrii oraz Polski.

Zobacz: Większa możliwość użycia broni wobec imigrantów na granicy? Wiceszef MON przeciwny

W czwartek w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie zmarł żołnierz 1 Brygady Pancernej ugodzony nożem przez imigranta.

Żołnierz strzegący granicy Białorusi przed migrantami został pchnięty nożem 28 maja w czasie akcji zatrzymania przekraczającego nielegalnie granicę. Do ataku doszło w rejonie Dubicz Cerkiewnych. Żołnierz Wojska Polskiego podjął działania na rzecz zatrzymania migranta przekraczającego nielegalnie granicę, ten wyjął nóż i zranił żołnierza.

Kilku innych polskich funkcjonariuszy jest rannych.

Czytaj: “Kilkunastu w ciągu doby”. Tysiące nielegalnych imigrantów z granicy trafiły do polskiego szpitala

Zobacz także: Zatrzymanym na granicy polskim żołnierzom odebrano połowę wynagrodzenia

podlaski.strazgraniczna.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply