Firma BAE Systems ujawniła techniki cyfrowe, wykorzystywane przy projektowaniu brytyjskiego myśliwca Tempest szóstej generacji. Wykorzystanie symulacji komputerowych i modeli drukowanych w 3D ma umożliwić uproszczenie i przyspieszenie procesu rozwoju samolotu bojowego, którego wejście do czynnej służby zaplanowano na 2035 rok.

Przy użyciu najnowszych technologii cyfrowych zaprojektowano koncepcyjne kształty samolotu, a wysoce wydajne komputery są w stanie obliczyć parametry aerodynamiczne różnych cech samolotu oraz umożliwiają testy z wykorzystaniem symulatora naziemnego.

Po cyfrowym przetestowaniu modeli zostały one wydrukowane w 3D i poddane testom w tunelu aerodynamicznym BAE Systems w Warton w Lancashire, aby fizycznie przetestować właściwości aerodynamiczne konstrukcji w warunkach silnego wiatru o prędkości ponad dwukrotnie większej niż prędkość dźwięku.

Dane z tych prób są obecnie wykorzystywane do udoskonalania i kształtowania ostatecznego projektu następnego brytyjskiego samolotu bojowego, który będzie używany od 2035 roku.

Badania stanowią część szerszego, kierowanego przez Wielką Brytanię, projektu mającego na celu określenie wymagań dla przyszłego systemu walki powietrznej i dostarczenie najbardziej zaawansowanego projektu inżynieryjnego w historii kraju.

BAE Systems ściśle współpracuje z Rolls Royce, Leonardo i MBDA w ramach Team Tempest w celu zbadania łącznie ponad sześćdziesięciu obszarów technologicznych, eksperymentując z różnymi pomysłami, od fizycznego kształtu samolotu po wyrafinowane czujniki, które staną się „mózgiem” przyszłego systemu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Koncepcja tworzenia cyfrowego bliźniaka stanowi podstawę całego cyklu inżynieryjnego dla Tempest. Została ona także wykorzystana przy opracowywaniu pierwszej tego rodzaju Fabryki Przyszłości w Warton w Lancashire, której BAE Systems używa obecnie do demonstrowania, jak można budować przyszłe myśliwce. Dane od inteligentnych z inteligentnych robotów, baz danych łańcucha dostaw i maszyn, są analizowane cyfrowo w celu zapewnienia zwiększonej wydajności i dokładności procesu produkcyjnego.

CZYTAJ TAKŻE: Algorytm sztucznej inteligencji pokonał pilota myśliwca F-16 w wirtualnej symulacji walki powietrznej

Kresy.pl / airrecognition.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz