Nowe regulacje wprowadzone przez administrację prezydenta USA Donalda Trumpa oznaczają, że promująca aborcję organizacja Planned Parenthood straci prawie 60 mln dol. dotacji z budżetu federalnego.

Amerykański Departament ds. Zdrowia i Opieki Społecznej ostatecznie zmienił regulamin dotyczący finansowania w ramach programu planowania rodziny „Title X”. W związku ze zmianami, promująca aborcję organizacja Planned Parenthood nie dostanie blisko 60 milionów dolarów subsydiów z budżetu federalnego.

Prezydent Donald Trump w maju ub. roku ogłosił te działania. Zgodnie z tymi wymogami, placówki zdrowotne finansowane z programu „Title X” muszą być fizycznie oddzielone od tych, które zezwalają na aborcję lub odsyłają na nią, traktując zabijanie dzieci poczętych jako „metodę planowania rodziny”. Zgodnie z poprzednimi zasadami placówka, na której terenie przeprowadza się też aborcję, mogła otrzymać finansowanie pod warunkiem, że zabiegi przerywania ciąży były finansowane z prywatnych pieniędzy. Teraz, pieniądze z programu „Title X” mogą zostać przekierowane na placówki Women’s Qualified Health Centers, które nie przeprowadzają aborcji. Zmiany te są mocnym uderzeniem w organizację Planned Parenthood, ponieważ w większości jej placówek przeprowadza się aborcję.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ponadto, nowe przepisy nakładają na podmioty dodatkowe wymogi ws. bardziej kompletnych sprawozdań z grantów w kwestii podwykonawców i większej jasności w kwestiach „nieformalnego partnerstwa z agencjami odsyłającymi [do aborcji]”.

„Dziękujemy prezydentowi Trumpowi za podjęcie zdecydowanych działań, by wyplątać podatników z wielkiego przemysłu aborcyjnego kierowanego przez Planned Parenthood” – oświadczyła Marjorie Dannenfelser, szefowa organizacji „Susan B. Anthony List”, promującej w polityce kobiety o poglądach pro-life. Zaznaczyła, że zmiany umożliwiają przekierowanie pieniędzy z podatków do podmiotów, które zapewniają kobietom opiekę zdrowotną, ale nie przeprowadzają aborcji. Dannenfelser podkreśla, że program Title X nie miał być „funduszem łapówkowym dla biznesów aborcyjnych, takich jak Planned Parenthood, który okrutnie pozbawia życia ponad 332 tys. dzieci poczętych rocznie, otrzymując blisko 60 mln dol. co roku”.

Przeczytaj: Trump rozszerza zakaz finansowania zagranicznych aborcji z amerykańskich środków

Portal „Life Site News” zaznacza jednak, że te daleko idące zmiany są jednak dalekie od całkowitego pozbawienia Planned Parenthood rządowego dotowania. Organizacja ta, według szacunków, może w przyszłym roku „wyciągnąć” ponad pół miliarda dolarów z podatków. Portal ten przypomina też, że w ciągu dwóch pierwszych lat prezydentury Trumpa, Republikanie mając większość w Kongresie nie zdołali pozbawić Planned Parenthood dotowania z podatków, co pozostaje przedmiotem frustracji amerykańskich środowisk pro-life. Tym bardziej, że teraz, gdy Demokraci mają przewagę w Izbie Reprezentantów, tego rodzaju inicjatywy mogą zostać łatwo zablokowane. Poprzedni prezydent Barack Obama był zwolennikiem zabijania dzieci poczętych i wspierał Planned Parenthood.

Przeczytaj: USA: Izba Reprezentantów przegłosowała ustawę zakazującą aborcji na żądanie po 20 tygodniu ciąży

Czytaj również: Trump przemówi na żywo do uczestników Marszu dla Życia w Waszyngtonie [+VIDEO]

Przypomnijmy, że na początku lutego br. w swoim orędziu o stanie państwa, Trump mocno skrytykował niedawną decyzję stanu Nowy Jork, który prawnie umożliwił przerwanie ciąży i zabicie poczętego dziecka praktycznie do końca ciąży. Zaznaczył, że prawo to przyjęto wśród owacji. – To żyjące, czujące, piękne dzieci, które nigdy nie będą mieć szansy dzielić swojej miłości i marzeń ze światem – powiedział prezydent USA. Dodał też, że gubernator stanu Wirginia, jak ujął to Trump, przyznał, że „dokonałby egzekucji dziecka po urodzeniu”.

– Żeby bronić godności każdej osoby, wzywam Kongres do uchwalenia zakazu późnej aborcji dzieci, które mogą odczuwać ból w łonie matki – powiedział Trump, co wzbudziło wielką aplauz części uczestników i owację Republikanów na stojąco.

Lifesitenews.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz