Prezydent Donald Trump będzie na żywo przemawiał w piątek na 45. Marszu dla Życia za pośrednictwem telewizji, stając się pierwszym amerykańskim prezydentem, który to uczyni.

Informację, jako pierwsza, podała katolicka telewizja EWTN. Rzeczniczka Białego Domu Sarah Huckabee Sanders powiedziała, że Trump będzie przemawiał do uczestników corocznego anytaborcyjnego marszu z Ogrodu Różanego. “Prezydent zobowiązał się chronić życie nienarodzonych i jest podekscytowany faktem bycia częścią tego historycznego wydarzenia” – powiedziała Sanders.

Jeanne Mancini, kierowniczka Marszu dla Życia, również wyraziła zadowolenie z udziału Trumpa. “Od pierwszego dnia urzędowania prezydent Trump pozostał niezłomny w swoich obietnicach dotyczących kampanii na rzecz ochrony życia i aktywnie działał na rzecz ochrony nienarodzonych. W ciągu ostatniego roku administracja Trumpa znacznie rozwinęła politykę na rzecz ochrony życia i z wielkim przekonaniem oczekuje, że pod jego kierownictwem zobaczymy kolejne osiągnięcia w zakresie ochrony życia w nadchodzących latach. Witamy 45. prezydenta, Donalda Trumpa, na 45. corocznym Marszu dla Życia” – powiedziała Mancini.

Portal LifeSiteNews przypomniał wszystkie dotychczasowe działania administracji Trumpa na rzecz ochrony życia nienarodzonych dzieci. “Od czasu objęcia urzędu, Trump przywrócił Mexico City Policy, co uniemożliwia finansowanie przez USA organizacji, które przeprowadzają lub promują aborcję za granicą. Podpisał prawo zezwalające stanom na obcięcie finansowania dla Planned Parenthood, wyznaczył kilku silnych obrońców życia na kluczowe stanowiska w administracji i zakończył program obligatoryjnego finansowania przez pracodawców środków antykoncepcyjnych i pigułek aborcyjnych w ramach ubezpieczenia dla pracowników. Odkąd Trump objął urząd, Stany Zjednoczone walczyły o prawo do życia w Organizacji Narodów Zjednoczonych. Trump usunął Stany Zjednoczone z  proaborcyjnej, prohomoseksualnej agencji ONZ, UNESCO. Kiedy ogłosił Miesiąc Adopcji w listopadzie 2017 roku, Trump powiedział: ‘żadne dziecko w Ameryce – urodzone lub nienarodzone – nie jest niechciane lub niekochane’.Skrytykował przymusową aborcją i dzieciobójstwo w Korei Północnej, powołał konserwatywnego sędziego Neila Gorsucha do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych i aktywnie wspierał zlikwidowanie finansowania dla przedsiębiorstwa aborcyjnego Planned Parenthood” – informuje portal.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Facebook blokuje crowdfunding dla filmu ukazującego prawdę o legalizacji aborcji w USA [+VIDEO]

Kresy.pl / LifeSiteNews

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply