Film „Roe v. Wade. The movie” przedstawiany jest jako pierwszy, który ukazuje prawdę na temat decyzji amerykańskiego Sądu Najwyższego z 1973 legalizującej aborcję w Stanach Zjednoczonych.

Producentem filmu jest Alveda King, siostrzenica słynnego aktywisty na rzecz praw Afroamerykanów Martina Luthera Kinga Juniora. W filmie ma również wystąpić aktor Jon Voight, znany ze swoich konserwatywnych poglądów.

Aktor Nick Loeb wypowiedział się na temat filmu dla portalu Breitbart. „Nikt jeszcze nie zrobił takiego filmu. Planned Parenthood [największa w USA organizacja świadcząca usługi aborcyjne] jest głównym tematem naszego filmu. Film otwiera się sceną ukazującą założycielkę Planned Parenthood Margaret Sanger, wygłaszającą przemówienie na wiecu KKK o tym, jak powinniśmy zredukować czarną populację w Ameryce” – powiedział Loeb.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Okazuje się, że niepoprawny politycznie charakter filmu nie spodobał się Facebookowi, który zablokował kampanię społecznościowego finansowania filmu. Jak poinformowano na stronie crowdfundingowej filmu: „Hollywood chce, żebyś usłyszał tylko ich wersję tej historii – obecnie są realizowane 3 filmy, które zajmują stanowisko proaborcyjne. Ale nie powinieneś być zaskoczony. Hollywood zawsze miał agendę wpływania na Amerykanów, aby zaakceptowali aborcję, nawet jeśli musi napisać historię na nowo, aby to zrobić”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sejm za dalszymi pracami ws. zakazu aborcji eugenicznej, przeciwko projektowi proaborcyjnemu

Portal Breitbart przypomina, że w 2013 roku „prezes Facebooka i jego współzałożyciel Mark Zuckerberg i jego żona przekazali 18 milionów akcji Facebooka, o wartości 922,2 milionów USD, Fundacji Wspólnoty Doliny Krzemowej, która przekazuje fundusze od dawców do firm, z których jedna to Planned Parenthood”.

Kresy.pl / Breitbart

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz