W poniedziałek prezydent USA Donald Trump pogratulował reelekcji Andrzejowi Dudzie. Zaznaczył, że liczy na dalszą współpracę w zakresie „obronności, handlu, energii oraz bezpieczeństwa telekomunikacyjnego”.

Prezydent USA Donald Trump pogratulował Andrzejowi Dudzie reelekcji. „Gratuluję mojemu przyjacielowi prezydentowi Andrzejowi Dudzie z Polski jego historycznej reelekcji!” – napisał na Twitterze amerykański przywódca. Dodał, że oczekuje „dalszej ważnej wspólnej pracy w wielu sprawach, w tym w obronności, handlu, energii i bezpieczeństwie telekomunikacyjnym” – napisał w poniedziałek na Twitterze.

Zobacz także: Duda przed wylotem do USA: trzeba umacniać nasze relacje ze Stanami Zjednoczonymi

PAP przypomina, że Andrzej Duda spotkał się 24 czerwca w Białym Domu z Donaldem Trumpem. Miały miejsce rozmowy w „cztery oczy” pomiędzy prezydentami, a także rozmowy delegacji. Na koniec miała miejsce konferencja prasowa w Ogrodzie Różanym. Prezydenci zapowiedzieli m.in. podpisanie umowy w zakresie energii jądrowej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Cztery dni po wizycie Andrzeja Dudy w USA odbyła się I tura wyborów prezydenckich w Polsce. Do drugiej tury przeszli Andrzej Duda oraz kandydat KO Rafał Trzaskowski.

Druga tura wyborów prezydenckich miała miejsce w ostatnią niedzielę.

W poniedziałek Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów prezydenckich. Andrzej Duda otrzymał w II turze 51,03 procent głosów, a Rafał Trzaskowski – 48,97 procent. Frekwencja wyniosła 68,18 procent.

Zobacz także: Ambasador Mosbacher ostro o Macierewiczu – ocenia, że jego „nienawistne wypowiedzi są okropne”

Zobacz także: Trump potwierdził, że część amerykańskich żołnierzy z Niemiec trafi do Polski

twitter.com / pap / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz