W poniedziałek prezydent USA Donald Trump pogratulował reelekcji Andrzejowi Dudzie. Zaznaczył, że liczy na dalszą współpracę w zakresie “obronności, handlu, energii oraz bezpieczeństwa telekomunikacyjnego”.

Prezydent USA Donald Trump pogratulował Andrzejowi Dudzie reelekcji. “Gratuluję mojemu przyjacielowi prezydentowi Andrzejowi Dudzie z Polski jego historycznej reelekcji!” – napisał na Twitterze amerykański przywódca. Dodał, że oczekuje “dalszej ważnej wspólnej pracy w wielu sprawach, w tym w obronności, handlu, energii i bezpieczeństwie telekomunikacyjnym” – napisał w poniedziałek na Twitterze.

Zobacz także: Duda przed wylotem do USA: trzeba umacniać nasze relacje ze Stanami Zjednoczonymi

PAP przypomina, że Andrzej Duda spotkał się 24 czerwca w Białym Domu z Donaldem Trumpem. Miały miejsce rozmowy w “cztery oczy” pomiędzy prezydentami, a także rozmowy delegacji. Na koniec miała miejsce konferencja prasowa w Ogrodzie Różanym. Prezydenci zapowiedzieli m.in. podpisanie umowy w zakresie energii jądrowej.

Cztery dni po wizycie Andrzeja Dudy w USA odbyła się I tura wyborów prezydenckich w Polsce. Do drugiej tury przeszli Andrzej Duda oraz kandydat KO Rafał Trzaskowski.

Druga tura wyborów prezydenckich miała miejsce w ostatnią niedzielę.

W poniedziałek Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów prezydenckich. Andrzej Duda otrzymał w II turze 51,03 procent głosów, a Rafał Trzaskowski – 48,97 procent. Frekwencja wyniosła 68,18 procent.

Zobacz także: Ambasador Mosbacher ostro o Macierewiczu – ocenia, że jego “nienawistne wypowiedzi są okropne”

Zobacz także: Trump potwierdził, że część amerykańskich żołnierzy z Niemiec trafi do Polski

twitter.com / pap / kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply