Trzaskowski wygrał wśród emigrantów

Wśród Polaków na emigracji wybory wygrał Rafał Trzaskowski. Szczególnie wysokie poparcie otrzymał w największym skupisku głosujących emigrantów – w Wielkiej Brytanii.

„Gazeta Wyborcza” podlicza głosy oddane w niedawnej drugiej turze wyborów prezydenckich przez obywateli Polski mieszkających poza jej granicami. Jak przytacza we wtorek za gazetą portal Moeny.pl w niedzielnych wyborach padło łącznie około 380 tys. takich głosów. Około 73 proc. z nich to głosy oddane na Rafała Trzaskowskiego. Było ich łącznie 283 tys.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Najwięcej głosujących emigrantów było na terytorium Wielkiej Brytanii. Oddano tam łącznie 180 tys. głosów. Dotychczas przeliczono te oddane w 9 z 11 ustanowionych w tym państwie komisji wyborczych. 77 proc. oddanych w nich głosów padło za kandydatem Koalicji Obywatelskiej. Trzaskowski zyskał w tych 9 komisjach 87 tys. głosów wobec 24 tys. oddanych na Andrzeja Dudę.

Podobne wyniki odnotowano w innym państwie licznie zamieszkanym przez polskich emigrantów – Irlandii. Trzaskowski uzyskał tam 77 proc. wszystkich oddanych głosów. W Norwegii proporcja poparcia dla kandydata liberalnej opozycji wyniosła 74 proc., a w Szwecji i Danii po 78 proc.

W Niemczech gdzie mieszka najliczniejsza grupa polskich emigrantów, ale gdzie głosowało mniej osób niż w Wielkiej Brytanii, Rafał Trzaskowski otrzymał 77. We Francji i we Włoszech po 70 proc., a w Hiszpanii – aż 85 proc.

Spośród większych skupisk głosujących emigrantów urzędujący prezydent zwyciężył tylko w USA, gdzie uzyskał poparcie na poziomie 55 proc. i w Kanadzie gdzie jego przewaga była jeszcze większa – 61 proc.

money.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  Czeslaw :

  Widocznie ci emigranci to niewyrobiony politycznie element, poddany tam panującej propagandzie genderowej oraz zakompleksiony którego nie stać na własne zdanie a koniecznie chcą być „europejczykami” a nie tym „ciemnogrodem” ze wschodu. To tragedia że przekaz do Polaków tam mieszkających opanowało lewactwo.

 2. Avatar
  mis82 :

  Demokracja w Polsce to jedna wielka ściema…mam uwierzyć, że trzaskowski w tydzień uzbierał 1 000 000 głosów poparcia???? przy ciągłym zagrożeniu epidemiologicznym???
  Zastanawia mnie tylko gdzie jest tzw nasza władza, a może oni również fałszowali głosy poparcia…………..