„Telewizja Publiczna kłamie”. Konfederacja składa pozew w trybie wyborczym przeciwko TVP [+VIDEO]

Przedstawiciele Konfederacji poinformowali, że jeszcze dziś złożą w trybie wyborczym pozew przeciwko TVP w związku ze skandaliczną sytuacją w czwartkowym wydaniu „Wiadomości”. Według posła Roberta Winnickiego, „problemem jest to, że ta telewizja regularnie, ordynarnie i bezczelnie kłamie”.

Przypomnijmy, że w czwartek „Wiadomości” TVP prezentując nowy sondaż wyborczy nie pokazały wyników Konfederacji, a widzów niezgodnie z prawdą poinformowano, że żadne inne ugrupowanie poza zaprezentowanymi nie przekracza progu wyborczego.

Podobnie postąpiono w przypadku poparcia dla poszczególnych ugrupowań wśród najmłodszych wyborców, w wieku 18-24 lata. W tym przypadku również nie pokazano 10-proc. poparcia dla Konfederacji, podczas gdy pokazano wynik PSL-Koalicji Polskiej, która miała w tej grupie wiekowej trzykrotnie niższe notowania.

Zobacz: Wiadomości TVP zmanipulowały wyniki sondażu usuwając Konfederację. Bosak zapowiada pozew

W piątek podczas konferencji prasowej w Sejmie, szef Ruchu Narodowego i jeden z liderów Konfederacji Robert Winnicki przypomniał, że TVP od miesięcy zamilcza sojusz narodowców i wolnościowców, m.in. nie zapraszając jego reprezentantów do programów publicystycznych. Jednocześnie, regularnie zapraszani są tam przedstawiciele wszystkich innych komitetów wyborczych i sił politycznych.

Winnicki podkreślił, że obecnie Telewizja Publiczna dopuszcza się już nie tylko manipulacji, ale też „ordynarnych kłamstw na temat Konfederacji”. Zaznaczył, że sytuacja z wczorajszych „Wiadomości” była kolejną, gdy unikano pokazywania Konfederacji, jednak tym razem prowadząca program skłamała mówiąc, że poza pokazanymi komitetami wyborczymi żaden inny nie przekroczył progu wyborczego. W sondażu tym Konfederacja przekraczała próg wyborczy.

Poseł zaznaczył, że w ostatnim czasie widoczny jest trend świadczący o tym, że Konfederacja może liczyć na wynik pozwalający na wprowadzenie do Sejmu kilkunastu posłów.

– Telewizja Publiczna kłamie. Pan Kurski i ci, którzy prezentują te kłamliwe treści nie tylko powinni się wstydzić, są nie tylko fałszerzami rzeczywistości i następcami Jerzego Urbana. Są to również osoby, które będą pociągane do odpowiedzialności przed sądami. Składamy w trybie wyborczy pozew przeciwko TVP – powiedział Winnicki.

Mec. Michał Wawer z Konfederacji zapowiedział, że pozew zostanie złożony jeszcze dziś, gdyż „na antenie Telewizji Publicznej padło jawne kłamstwo”. Będą domagać się przeprosin i „stosownego zadośćuczynienia”.

– Ta sytuacja jest jedynie ukoronowaniem istniejącego od wielu miesięcy procesu zamilczania Konfederacji przez TVP. Można w niej spotkać przedstawicieli Lewicy, a nawet Bezpartyjnych Samorządowców, komitetu niezarejestrowanego w całym kraju, natomiast przedstawiciele Konfederacji nie są zapraszani praktycznie do żadnych programów, poza tymi, gdzie mają już ewidentny, prawny obowiązek – powiedział Wawer. Zapowiedział też skierowanie skargi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z żądaniem przywołania TVP do porządku i zapewnienia Konfederacji proporcjonalnego miejsca na jej antenie.

Zdaniem Janusza Korwina-Mikke, notowania Konfederacji rosną m.in. dlatego, że pokazywani w telewizji przedstawiciele innych komitetów kompromitują się w dyskusjach. – W normalnym kraju pan Kurski stanąłby przed sądem, ale nie może, bo prokuratorem generalnym jest jego partyjny kolega. (…) Mamy nadzieję, że kiedyś zamiast Prawa i Sprawiedliwości w Polsce zapanuje sprawiedliwość.

Później poseł Winnicki zwrócił uwagę, że sprawa dotyczy już nie tyle telewizji państwowej, co już raczej „telewizji rządowej, telewizji jednej partii”. Zaznaczył też, że poziom manipulacji w TVP jest czymś niedopuszczalnym. – Problemem nie jest to, że telewizja publiczna sympatyzuje ze swoim mocodawcą. Problemem jest to, że ta telewizja regularnie, ordynarnie i bezczelnie kłamie.

Janusz Korwin-Mikke zapowiedział w mediach społecznościowych, że dziś o godz. 19:00 pod siedzibą TVP zostanie zorganizowana pikieta. Informację podał też oficjalny profil Konfederacji na Twitterze.

Kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply