„Polska jest przygotowana na oba rozwiązania”.

Tu jest więcej danych by snuć przepuszczenia. Oprócz sondaży są poważniejsze przesłanki by sądzić, by ten wynik zmierzał do tego, by Wielka Brytania pozostała w Unii Europejskiej. Mam na myśli liczbę osób, która się zarejestrowała [do wyborów]. Od poprzednich wyborów dopisało się do list wyborczych półtora miliona osób. To oznacza, że można spodziewać się bardzo wysokiej frekwencji, a wtedy zwolennicy pozostania Wielkiej Brytanii w UE mają szanse wygrać to referendum” – mówił dziś Konrad Szymański w radiowej Trójce.

Zdaniem Szymańskiego, „o wyniku referendum często decydują osoby najmniej zdeterminowane, które z jakiegoś powodu decydują się jednak pójść. To powoduje, że wynik jest absolutnie nieprzewidywalny„.

Minister zapewnił, że „rząd polski jest przygotowany” na każdy rozwój wypadków.

Polska jest przygotowana na oba rozwiązania. Ten proces trwa miesiącami, byliśmy bardzo zaangażowani. Jesteśmy dobrze przygotowani również na scenariusz, w którym Wielka Brytania opuszcza UE. Będziemy namawiali inne państwa członkowskie, by reagować spokojnie, aby ten przypadek nie służył do dalszej dekompozycji UE. Aby w miejsce członkostwa znaleźć dla Wielkiej Brytanii inne zastępcze rozwiązania, pragmatyczne, zastępcze rozwiązania” – stwierdził Szymański.

Polskie Radio/300polityka.pl/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz