Premier Polski przebywa z oficjalną wizytą w Albanii

Po rozmowie z albańśkim premierem Edim Ramą, Beata Szydło powiedziała: Polska będzie wspierać Albanię w jej dążeniach do członkostwa w Unii Europejskiej. Oświadczyła również, że oba kraje chcą pogłębić współpracę m. in. w dziedzinach gospodarki i kultury.

Była to pierwsza wizyta premiera Polski w Albanii od 2004 roku. Szydło skomentowała ten fakt stwierdzając: To był długi czas. Wierzę, że dzisiejsza wizyta będzie początkiem pogłębionej współpracy. Dodała również: Polska będzie wpierała Albanię w dążeniu do członkostwa w UE. Postrzegamy je jako ważny element stabilności i bezpieczeństwa w Europie i w regionie.

Szydło dodała, że Polska może i cche podzielić się z Albanią swoimi doświadczeniami z okresu negocjacji akcesyjnych z UE. Gratulowała również Albanii już wprowadzonych reform. Dodała, że Rada Europejska wyrazić swoje pozytywne stanowisko wobec integracji, podobnie jak zrobiła to wcześniej Komisja Europejska.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Kolejna eskalacja konfliktu w Kosowie – Serbów i Albańczyków dzieli mur
Albania obiecuje likwidację składników broni chemicznej

Premier Albanii swierdził z kolei, że Beata Szydło jest znaczącym wyrazem doskonałych relacji między naszymi krajami. Polska zawsze była i pozostaje krajem, który zdecydowanie popiera proces akcesji Albanii do UE.

W trakcie dzisiejszej wizyty premier podpisany został program współpracy na lata 2016-2019 pomiędzy Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP oraz Ministerstwem Kultury Republiki Albanii. Podpisane mają zostać także umowy o współpracy pomiędzy Związkiem Izb Handlu i Przemysłu Albanii a polską Krajową Izbą Gospodarczą oraz porozumienia inicjującego kooperację pomiędzy Albańską Agencją Rozwoju Inwestycji a Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

kresy.pl / stooq.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    krok :

    Komu w Europie służy wprowadzanie kolejnych muzułmanów do Unii ? No i po co się bawią w krokowym ich wprowadzaniu, niech zaproszą na raz do Unii: cały bliski wschód, poradzieckie kraje arabskie, Afrykę i Indonezję. Unijni włodarze, zieloni, mniejszości seksualne, kraje Skandynawskie, Papierz, całe lewactwo, na pewno poprą tą szlachetną inicjatywę. I nich ktoś mi powie, że PIS to partia prawicowa, to przyjmę to jako żart.

  2. Avatar
    zefir :

    Wspaniały kierunek rozwojowy polskiego rządu-Albania-to doniosłe odkrycie,to nadzieja polskiego i jewropejskiego rządu.Enver Hodża w grobie zaciera rączki z zachwytu-dobry wzorzec zamordyzmu,tradycja maoizmu,ateizmu,stalinizmu.No i to miłosierne ciapactwo.Same dodatnie minusy,jakby Bolek powiedział.Brawo!!!