Obywatel Izraela, który w Hrebennem zerwał z ciągnika protestujących rolników polską flagę i wyrzucił do rowu, usłyszał zarzut znieważenia Flagi RP.

We wtorek podczas protestu rolników w Hrebennem doszło do znieważenia polskiej flagi narodowej przez obywatela Izraela. Według relacji, gdy jadący z Ukrainy autokar został zatrzymany po polskiej stronie, przy blokadzie protestujących rolników, w pewnym momencie wysiadł z niego mężczyzna. Podszedł do jednego ze stojących tam ciągników rolniczych, po czym zerwał umieszczoną na nim polską flagę i wyrzucił do przydrożnego rowu.

Media społecznościowe obiegło nagranie, na którym protestujący rolnicy rzekomo nie przepuszczają karetki pogotowia. Jak podaje w piątek Radio Szczecin przejechała ona korytarzem przejazdowym utworzonym przez protestujących. (more…)

Jak poinformował portal WP, w piątek polscy rolnicy będą protestować na granicy z Litwą. "Nastroje są takie, aby zablokować cały ruch. Nic nie puścimy" - powiedział portalowi organizator blokady na granicy z Litwą. (more…)

W środę amerykańskie siły u wybrzeży Jemenu musiały nasilić działania w zwiazku z serią wystrzeleń pocisków rakietowych przez jemeński Ansarullah.

Informację taką przekazało na X Dowództwo Centralne Sił Zbrojnych USA - "21 lutego w godzinach 12:00 – 18:45. (czasu Sany) siły Centralnego Dowództwa Stanów Zjednoczonych (CENTCOM) przeprowadziły cztery ataki w samoobronie przeciwko siedmiu mobilnym przeciwokrętowym rakietom manewrującym Hutich i jednej mobilnej wyrzutni przeciwokrętowych rakiet balistycznych, które były przygotowane do wystrzelenia w kierunku Morza Czerwonego". Dodatkowo Amerykanie mieli zniszczyć jednego drona samobójczego.

 

Na Księżycu po raz pierwszy w historii wylądował prywatny statek kosmiczny stworzony przez amerykańską firmę Intuitive Machines.

Było to także pierwsze udane amerykańskie lądowanie na Księżycu od czasów misji Apollo 17 w 1972 roku.

Misja IM-1, realizowana dzięki lądownikowi Nova-C (zwanym także Odyseuszem), osiadła w okolicach krateru Malapert A, niedaleko południowego bieguna Srebrnego Globu. To pierwsza prywatna misja tego typu w historii.

Cele Rosji dotyczą nie tylko naszego kraju. Jeśli Zachód nie ma ochoty walczyć z Rosją na terytorium UE i NATO, to powinien rozwiązać tę kwestię tutaj razem z nami – powiedział sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy, Ołeksandr Daniłow.

W rozmowie z brytyjskim „The Times” sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy, Ołeksandr Daniłow oświadczył, że można było uniknąć utraty Awdijiwki, gdyby Ukraina wcześniej otrzymała od Zachodu myśliwce F-16. Według niego, Rosjanie zniszczyli miasto falami bombardowań z powietrza, a ruin nie dało się utrzymać.

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 0 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
0%