W środę przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen określiła węgierską ustawę, która zakazuje propagowania zmiany płci i homoseksualizmu na zajęciach w szkołach, mianem „hańby”. Zagroziła także Węgrom krokami prawnymi.

Komisja Europejska podejmie działania przeciwko węgierskiemu projektowi ustawy LGBT – zapowiedziała von der Leyen. „Ten węgierski projekt to wstyd” – dodała, cytowana przez portal „Euro News”. „Poleciłam odpowiednim komisarzom, aby jeszcze przed wejściem ustawy w życie wyrazili w piśmie do władz węgierskich nasze obawy prawne” – podkreśliła.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1296 PLN    (5.89%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Ta ustawa wyraźnie dyskryminuje ludzi ze względu na ich orientację seksualną i jest sprzeczna ze wszystkimi podstawowymi wartościami Unii Europejskie” – zadeklarowała szefowa KE.

„Tu chodzi o godność ludzką i równość, a to są podstawowe prawa człowieka. Nie pójdziemy na kompromis w sprawie tych zasad” – zapowiedziała.

Przypomnijmy, że Węgierskie Zgromadzenie Narodowe przegłosowało w ubiegłym tygodniu ustawę mającą między innymi chronić tożsamość płciową dzieci. Projekt ustawy poparli parlamentarzyści partii Viktora Orbána oraz koalicyjnej Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej (KDNP). Natomiast partie liberalnej i lewicowej opozycji zdecydowanie krytykowały projekt jako ich zdaniem dyskryminujący osoby homoseksualne i transseksualne. Większość opozycyjnych deputowanych nie wzięła udziału w głosowaniu. Jedynie opozycjoniści z Jobbiku poparli poprawki.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Nowe prawo zakazuje propagowania homoseksualizmu w szkołach, a także propagowania zmiany płci czy twierdzeń, że dzieci są innej płci niż biologiczna. Zajęcia dotyczące spraw płci będą mogli prowadzić w szkole wyłącznie nauczyciele bądź osoby zarejestrowane w specjalnej państwowej ewidencji co jest odczytywane jako działanie mające nie dopuścić do wkraczania do szkół organizacji LGBT z ich agendą.

Zgodnie z nową ustawą dziecko będzie identyfikowane od urodzenia zgodnie z jego płcią biologiczną. Promowanie homoseksualizmu lub transseksualizmu wobec nieletnich będzie karane na równi z przedstawianiem im treści pornograficznych.

Zobacz także: Węgry: Sąd ukarał lewicowy dziennik „Nepszava” za karykaturę przedstawiającą Jezusa

euronews.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz