Szef agencji Roskosmos Dmitrij Rogozin oświadczył w środę, że plany terraformacji Marsa, przedstawiane przez szefa amerykańskiej agencji kosmicznej SpaceX Elona Muska, są pretekstem do umieszczenia broni jądrowej w kosmosie.

Szef agencji Roskosmos Dmitrij Rogozin powiedział w środę w rozmowie z prorządowym dziennikarzem rosyjskiej telewizji państwowej Władimirem Sołowiowem, że „za tą demagogią ukrywa się jedną rzecz: jest to przykrywka dla przeniesienia broni jądrowej w kosmos” – poinformował w czwartek  „The Moscow Times”. Rogozin odniósł się w ten sposób do planów terraformacji Marsa za pomocą ładunków nuklearnych.

Szef agencji kosmicznej SpaceX Elon Musk przedstawił wizję, zgodnie z którą zbombardowanie „czap polarnych” Marsa może doprowadzić do efektu cieplarnianego, powodując wydzielanie dwutlenku węgla, które pomoże w terraformacji planety.

Wydzielenie dwutlenku węgla na Marsie i podwyższenie temperatury planety miałoby stworzyć warunki lepsze dla funkcjonowania człowieka.

Zdaniem Rogozina pomysł Muska jest „nieludzki” i może doprowadzić do zniszczenia planety.

„Widzimy zmierzające do tego działania, uważamy je za niedopuszczalne i utrudniamy to w największym możliwym stopniu” – dodał. Rosja chce aby umieszczanie broni jądrowej w kosmosie było zakazane przez prawo międzynarodowe.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W maju dyrektor wykonawczy Roskosmos ds. zaawansowanych programów i nauki Alexander Bloshenko powiedział w rozmowie z agencją Tass, że plan Muska wymaga detonacji ponad 10 000 głowic nuklearnych. Musk odpowiedział 17 maja na Twitterze, że to „żaden problem”.

Rogozin odniósł się do planów Muska dzień po planowanym starcie rakiety z kapsułą Dragon, który nie odbył się z powodu pogody. Dotarcie wspomnianej rakiety do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej pokazałoby, że Amerykanie nie są w tym zakresie zależni od rosyjskich rakiet Sojuz. Start został zaplanowany na sobotę.

Zobacz także: USA szykują się do wojny w kosmosie. US Space Force odebrało pierwsze systemy zagłuszające

themoscowtimes.com / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz