Wicepremier Włoch i szef MSW Matteo Salvini w odniesieniu do tzw. wtórnych ruchów migracyjnych między państwami UE zapewnił, że do kraju nie trafi ani jeden migrant więcej niż wynosi stan obecny.

W środę włoski wicepremier i szef MSW Matteo Salvini zapowiedział, że zrobi wszystko, aby we Włoszech nie przebywał „ani jeden migrant więcej” niż jest ich obecnie. W ten sposób odniósł się do tzw. wtórnych ruchów migracyjnych między państwami UE.

– Uczynię wszystko i zawrę każde porozumienie, które zagwarantuje Włochom mniejszą liczbę przebywających migrantów niż wynosi ona obecnie – podkreślił Salvini, cytowany przez agencję Ansa. – Wykluczam to, aby było o jednego imigranta więcej w porównaniu z tym, ilu jest ich dzisiaj.

CZYTAJ TAKŻE: Nowy włoski minister wzywa nielegalnych imigrantów do pakowania walizek

Szef MSW Włoch odniósł się do kwestii, o którą pytali go dziennikarze. Mianowicie, zachowają się władze Włoch w kwestii tzw. wtórnych ruchów migracyjnych między krajami UE. Dotyczy to migrantów, którzy po przybyciu do Włoch na własną rękę przedostali się do innych państw członkowskich Unii. Te chcą teraz odesłać ich do kraju, w którym po raz pierwszy zeszli na ląd.

Salvini zapowiedział, że w tej sprawie prowadzone będą rozmowy z Austrią i Niemcami.

Według danych włoskiego MSW z maja w specjalnych ośrodkach w całych Włoszech przebywa 167 tys. migrantów.

PRZECZYTAJ: Polska światowym liderem pod względem ściągania imigrantów – twierdzi ekspert

Ponad miesiąc temu Salvini zapowiedział, że Włochy nie będą wpuszczać do swoich portów kolejnych statków organizacji pozarządowych z migrantami na pokładzie. W tym czasie Włochy odmówiły wpuszczenia statku „Aquarius” organizacji SOS Mediterranee ze 629 migrantami na pokładzie i wezwały Maltę do jego przyjęcia. Jednak Malta również nie chce przyjąć migrantów. Ostatecznie statek odpłynął do Hiszpanii. Od tego czasu, Włochy konsekwentnie starają się realizować realizować zapowiedzi szefa MSW.

Czytaj także: Włochy nie wpuszczą kolejnego statku NGO z imigrantami

PAP / RIRM / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply