Nowy minister spraw wewnętrznych Włoch, Metteo Salvini zapowiedział zdecydowane zaostrzenie polityki wobec nielegalnych imigrantów.

Nowy wicepremier i minister spraw wewnętrznych, lider partii Liga, drugiej co do wielkości partii koalicyjnej, odwiedził w niedzielę ośrodek dla migrantów w Pozzallo na Sycylii. Dwa tygodnie temu doszło tam do ataku migrantów na funkcjonariuszy policji. Salvini wykorzystał tę wizytę by jeszcze raz podkreślić swój zdecydowany sprzeciw dla polityki otwartych granic.

“Włochy nie mogą być europejskim obozem dla uchodźców” – podkreślił Salvini ogłaszając, że “dobre czasy dla nielegalnych imigrantów się skończyły, szykujcie się by pakować walizki”. Włoski wicepremier wskazał też w jaki sposób Europa może poradzić sobie z kryzysem imigracyjnym – “Państwa muszą zacząć wypełniać swoje zadania i żaden kolejny przemytnik [ludzi] nie może przybić do włoskiego portu”. Salvini skrytykował opłacane przez zagranicznych sponsorów organizacje pozarządowe, które podejmują migrantów u wybrzeży Afryki by następnie transportować ich do Europy.

Wcześniej Salvini zapowiedział, że 5 mld euro, które poprzedni rząd chciał przeznaczyć corocznie przeznaczać na przyjmowanie imigrantów, będą każdego roku wydawane na ich deportacje. “Potrzebujemy centrów deportacji” – powiedział polityk. Podkreślił, że imigranci sądzą, że czekają na nich we Włoszech praca i mieszkania, tymczasem “brakuje mieszkań i pracy dla Włochów”.

bbc.com/custodela.club/kresy.pl

 

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jaro7
    jaro7 :

    Polskojęzyczny rzą ich chętnie przyjmie podobnie jak Janusze biznesu.Wszyscy zaczynają dbać o swoich obywateli o pracę dla nich poza ‘naszym nierządem” który woli lub musi woleć upaińców.