Nowy minister spraw wewnętrznych Włoch, Metteo Salvini zapowiedział zdecydowane zaostrzenie polityki wobec nielegalnych imigrantów.

Nowy wicepremier i minister spraw wewnętrznych, lider partii Liga, drugiej co do wielkości partii koalicyjnej, odwiedził w niedzielę ośrodek dla migrantów w Pozzallo na Sycylii. Dwa tygodnie temu doszło tam do ataku migrantów na funkcjonariuszy policji. Salvini wykorzystał tę wizytę by jeszcze raz podkreślić swój zdecydowany sprzeciw dla polityki otwartych granic.

„Włochy nie mogą być europejskim obozem dla uchodźców” – podkreślił Salvini ogłaszając, że „dobre czasy dla nielegalnych imigrantów się skończyły, szykujcie się by pakować walizki”. Włoski wicepremier wskazał też w jaki sposób Europa może poradzić sobie z kryzysem imigracyjnym – „Państwa muszą zacząć wypełniać swoje zadania i żaden kolejny przemytnik [ludzi] nie może przybić do włoskiego portu”. Salvini skrytykował opłacane przez zagranicznych sponsorów organizacje pozarządowe, które podejmują migrantów u wybrzeży Afryki by następnie transportować ich do Europy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wcześniej Salvini zapowiedział, że 5 mld euro, które poprzedni rząd chciał przeznaczyć corocznie przeznaczać na przyjmowanie imigrantów, będą każdego roku wydawane na ich deportacje. „Potrzebujemy centrów deportacji” – powiedział polityk. Podkreślił, że imigranci sądzą, że czekają na nich we Włoszech praca i mieszkania, tymczasem „brakuje mieszkań i pracy dla Włochów”.

bbc.com/custodela.club/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz