Dowódca Sił Powietrzno-Kosmicznych FR twierdzi, że dzięki zmodernizowanym rakietom przechwytującym, siła ognia systemu obrony przeciwbalistycznej Moskwy i Centralnego Okręgu Przemysłowego ma być dwukrotnie większa.

Jak poinformował w piątek głównodowodzący rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych, gen. Siergiej Surowikin, system obrony przeciw rakietom balistycznym rozlokowany wokół Moskwy i rosyjskiego Centralnego Okręgu Przemysłowego wkrótce otrzyma nowe radary i rakietowe pociski przechwytujące, czyli tzw. interceptory.

Generał Surowikin powiedział, że trwają obecnie próby zdolności systemu A-135. – Siły Powietrzno-Kosmiczne niedługo otrzymają ulepszone wielozadaniowe stacje radarowe i zmodernizowane interceptory rakietowe systemu ABM – powiedział w wywiadzie dla gazety rosyjskiego ministerstwa obrony, „Krasnaja Zwiezda”. Dodał, że prace nad modernizacją systemu ABM wciąż trwają i że przeprowadzono już kilka próbnych odpaleń nowej wersji pocisków przechwytujących.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

– Bez wątpienia, ulepszenie istniejącego systemu A-135 ABM w służbie bojowej w Moskwie to wielkie zadanie dla firm branży obronnej – podkreślił dowódca Sił Powietrzno-Kosmicznych. Według niego, siła ognia systemu obrony przeciwbalistycznej Moskwy i Centralnego Okręgu Przemysłowego ma być dwukrotnie większa. Miały to pokazać wstępne testy pocisków przechwytujących.

Jak pisaliśmy wcześniej, Surowikin poinformował również, że radarowy system wczesnego ostrzegania o pociskach balistycznych w Sewastopolu wejdzie do służby w 2024 roku:

„Biorąc pod uwagę znaczenie rozmieszczenia systemu radarowego w południowo-zachodnim kierunku zagrożenia pociskami, podjęliśmy decyzję o rozmieszczeniu w Sewastopolu prefabrykowanego radaru pasmowego, który będzie gotowy w 2024 roku”.

Aby zmodernizować naziemny system wczesnego ostrzegania, Ministerstwo Obrony buduje ciągłe dwuzakresowe pole peryferyjne, rozmieszczając prefabrykowane radary na terytorium Rosji. Budowa dwuzakresowych kompleksów radarowych jest prowadzona w pobliżu Workuty i Murmańska przewidzianych do uruchomienia odpowiednio w 2021 i 2022 r. Plan rozwoju systemu wczesnego ostrzegania obejmuje modernizację szeregu działających systemów radarowych w obwodzie krasnodarskim i irkuckim, a także budowę nowych systemów w obwodzie leningradzkim i dalekowschodnim okręgu federalnym, charakteryzujących się zaawansowanymi właściwościami.

Czytaj także: Rosjanie rozmieszczą pod Kaliningradem nowoczesny radar o zasięgu 3,000 km

TASS / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz