Syryjska agencja informacyjna SANA twierdzi, że obrona przeciwlotnicza Syrii zestrzeliła izraelskie pociski w rejonie Aleppo. Nie podano żadnych informacji o ofiarach lub zniszczeniach.

Jak poinformowała syryjska agencja prasowa SANA, obrona przeciwlotnicza Syrii zestrzeliła nadlatujące ze strony Izraela rakiety.

Izraelskie samoloty miały wystrzelić kilka pocisków w cele w pobliżu syryjskiego miasta Aleppo we wczesnych godzinach porannych, podały syryjskie media państwowe.

Zobacz też: Izraelskie wojsko zaatakowało w poniedziałek syryjskie cele

Syryjskie serwisy informacyjne donosiły, że pociski uderzyły w nieokreślone cele w mieście al-Safirah, na południowy wschód od Aleppo, na obszarze, na którym kiedyś znajdował się zakład produkcji rakiet syryjskiego państwa. Nie było żadnych doniesień o ofiarach.

Siły Obronne Izraela nie skomentowały zgłoszonych uderzeń, zgodnie ze swoją wieloletnią polityką, która nie potwierdza ani nie zaprzecza ich działalności w Syrii. Nie jest jasne, czy podczas nalotu zostały trafione jakieś cele.

Syryjska państwowa agencja informacyjna SANA przytoczyła źródło wojskowe, które twierdziło, że syryjska obrona powietrzna zestrzeliła większość izraelskich pocisków, zanim trafiły w swoje cele. Analitycy wojskowi często odrzucają regularne twierdzenia wojska syryjskiego o przechwytywaniu jako fałszywe lub jako przechwałki. Wcześniej w tym miesiącu SANA poinformowała, że izraelskie wojsko wystrzeliło pociski w cele w regionie Hims.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Syryjska grupa opozycyjna twierdziła wtedy, że ​​w uderzeniu zginęło 16 bojowników wspieranych przez Iran.

Izraelskie wojsko od dawna utrzymuje, że baza T-4, znana również jako baza Tijas, jest używana przez Iran do przemieszczania broni w całym regionie, w tym do libańskiej grupy Hezbollah, oraz do prowadzenia własnych operacji.

Zobacz też: Kolejny pożar w porcie w Bejrucie. W mieście wybuchła panika [+VIDEO]

Kresy.pl/SANA

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz