W poniedziałek doszło do ataku rakietowego na amerykańskich żołnierzy, którzy stacjonują na polu naftowym w Al-Omar w Syrii. „Żaden wojskowy nie ucierpiał, a uszkodzenia są szacowane” – poinformował na Twitterze rzecznik koalicji płk. Wayne Marotto.

Atak miał miejsce około godziny 19:44 czasu lokalnego. Agencja „Reuters” informuje, że ostrzału dokonały prawdopodobnie pro-irańskie milicje. „Siły amerykańskie odpowiedziały ostrzałem przeciwartyleryjskim, którego celem było zniszczenie wyrzutni” – oświadczył płk. Wayne Marotto. Agencja zwraca uwagę, że był to atak odwetowy, za niedzielne naloty sił USA na pozycje proirańskich milicji w Iraku i Syrii.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

„Reuters” powołuje się na anonimowe źródła z miasta Dajr az-Zaur we wschodniej Syrii. Miały one potwierdzić, że ataku dokonały proirańskie milicje, atakując z mobilnych wyrzutni polna naftowe w Al-Omar (znajduje się tam baza wojsk USA).

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Drony Orion atakują cele w Syrii. Rosjanie po raz pierwszy ujawnili nagrania [+VIDEO]

Agencja zwraca uwagę, że był to atak odwetowy, za niedzielne naloty na pozycje proirańskich milicji w Iraku i Syrii. Informacje medium wskazują, że na amerykańską bazę wojskową skierowano co najmniej 5 dronów z ładunkami wybuchowymi.

Przypomnijmy, że armia amerykańska przeprowadziła w niedzielę naloty na obiekty operacyjne i magazyny broni w dwóch lokalizacjach w Syrii oraz jednej lokalizacji w Iraku. „Wieczorne naloty pokazały, że prezydent Biden ​​będzie działał na rzecz ochrony amerykańskiego personelu” – podkreślił Pentagon w oświadczeniu.

Pentagon podał, że obiekty będące celem ataków, były wykorzystywane przez wspierane przez Iran milicje, w tym Kataib Hezbollah i Kataib Sayyid al-Shuhada.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Był to drugi przypadek przeprowadzenia nalotów na obiekty proirańskich milicji, do których doszło w dotychczasowym okresie prezydentury Joe Bidena. W lutym Biden zarządził naloty na cele w Syrii, w odpowiedzi na ataki rakietowe proirańskich milicji.

Zobacz także: USA przeprowadziły naloty odwetowe na obiekty proirańskich milicji w Iraku

reuters.com / sana.sy / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz