Wczoraj przed budynkiem, w którym odbywała się wystawa karykatur Mahometa doszło do strzelaniny. Dwie osoby nie żyją.

Pod budynek wystawowy Curtis Culwell Center w Garland w Teksasie podjechał samochód, z którego dwaj mężczyźni otworzyli ogień w kierunku funkcjonariuszy ochraniających budynek. W wyniku akcji policji obaj napastnicy zginęli. Jeden z policjantów został ranny. Publiczność została ewakuowana, a ekspozycję zamknięto.

Wystawa karykatur miała charakter konkursu. Główną nagrodą było 10 tys. dolarów. Muzułmanie uważają przedstawiania proroka Mahometa w formie rysunków czy obrazów za bluźnierstwo.

PAP / abcnews.go.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz