W sobotę czternastu cudzoziemców próbowało nielegalnie przekroczyć granicę Polski i Białorusi. Byli to obywatele Mali, Indii i Jemenu.

Jak poinformowała na Twitterze Straż Graniczna, w sobotę czternastu cudzoziemców próbowało nielegalnie przekroczyć granicę Polski i Białorusi. Byli to obywatele Mali, Indii i Jemenu. Wydarzenia miały miejsce na odcinkach ochranianych przez placówki Straży Granicznej w Lipsku, Dubiczach Cerkiewnych i Mielniku.

Dodatkowo za pomocnictwo zatrzymano dwie osoby, które miały wywieźć jak najdalej od granicy czterech obywateli Egiptu.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1836.62 PLN    (8.34%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W czwartek funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili 9 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. Na odcinku polsko-litewskim funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwóch pomocników i dziewięciu cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Litwy do Polski. Podobną grupę tego dnia zatrzymali również policjanci.

Zobacz też: Niespokojnie na granicy. W Straż Graniczną poleciały kamienie

Zdarzenia dotyczące nielegalnej migracji na granicy polsko-białoruskiej miały miejsce na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Białowieży, Czeremsze i Krynkach. Nielegalni migranci pochodzili z Syrii, Jemenu, Iraku i Turcji.

Natomiast na odcinku polsko-litewskim funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach zatrzymali 2 pomocników (obywateli Uzbekistanu), którzy samochodami osobowymi marki Skoda Fabia na polskich numerach rejestracyjnych przewozili 9 cudzoziemców (7 obywateli Afganistanu i 2 Tadżykistanu). Cudzoziemców, po wykonaniu niezbędnych czynności, przekazano stronie litewskiej w ramach readmisji.

Zobacz też: Nazwała Straż Graniczną „maszynami bez mózgów” oraz „mordercami”. Do sądu wpłynął akt oskarżenia

W sobotę również stronie litewskiej zostali  przekazani kolejni cudzoziemcy, którzy w Augustowie zostali zatrzymani przez patrol policji. Jak się okazało, w kontrolowanych dwóch pojazdach, dwóch obywateli Uzbekistanu przewoziło dziewięciu obywateli Afganistanu, którzy nielegalnie przekroczyli granicę polsko-litewską.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz