Od 29 marca do 1 kwietnia br. na granicy z Białorusią odnotowano 736 prób nielegalnego przedostania się do Polski – poinformowała Straż Graniczna. Funkcjonariusze zostali m.in. obrzuceni gałęziami.

Jak poinformowała we wtorek Straż Graniczna, w dniach od 29 marca do 1 kwietnia br. na granicy z Białorusią odnotowano 736 prób nielegalnego przedostania się do Polski. Zdarzenia te miały miejsce w rejonie Placówek Straży Granicznej: Białowieża, Dubicze Cerkiewne, Płaska, Mielnik, Narewka oraz Czeremcha.

Dla porównania, wcześniej w ciągu dwóch dni, 27-28 marca, miało miejsce 356 prób nielegalnego przedostania się do Polski.

Do wtorkowego komunikatu na platformie X Straż Graniczna dołączyła nagranie. Widać na nim, jak prawdopodobnie niespełna 10-osobowa grupa migrantów od strony białoruskiej rzuca w funkcjonariusza SG gałęziami, a prawdopodobnie także butelkami – jedna z nich najwyraźniej rozbiła się o ogrodzenie na granicy.

Czytaj także: Straż Graniczna obrzucona gałęziami, 243 próby przedostania się do Polski [+VIDEO]

W niedzielę tydzień wcześniej zatrzymano w sumie 5 kurierów (3 obywateli Ukrainy, obywatela Kirgistanu i obywatela Mołdawii). Osoby te przyjechały trzema autami po odbiór cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę naszego państwa i chcieli nielegalnie dostać na zachód Europy. Zatrzymania miały miejsce w rejonie Czeremchy i Dubiczy Cerkiewnych.

Przeczytaj: Kolejny “kurier” nielegalnych imigrantów zatrzymany. Obywatel Afganistanu przewoził ich w bagażniku

Zwracaliśmy uwagę, że obcokrajowcy stanowili ponad 90 proc. osób zatrzymanych w ubiegłym roku za pomoc przy nielegalnym przekraczaniu granicy (art. 264. § 3. kodeksu karnego) – wynika z danych SG.

Kresy.pl / SG

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply