3,36 mln osób przybyło z Ukrainy do Polski od początku wojny – powiadomiła Straż Graniczna. Łącznie od 24 lutego z Ukrainy uciekło 6 milionów osób, najwięcej do Polski.

„Od 24.02 funkcjonariusze SG odprawili w przejściach granicznych na kierunku z Ukrainy do Polski 3,36 mln osób” – poinformowała Straż Graniczna.

W piątek z Ukrainy do Polski przyjechało 21,2 tys. osób. W sobotę do godz. 7 polską granicę przekroczyło 6 tys. osób. W piątek z Polski na Ukrainę wyjechało 27 tys. osób. Łącznie od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę z Polski wróciło ponad 1,2 mln osób.

Urząd Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) przekazał w czwartek, że liczba uchodźców z Ukrainy przekroczyła już 6 milionów. Większość z tych osób przybyła do Polski. Wedle szacunków UNHCR przez wojnę z Ukrainy może wyjechać ponad 8 mln osób.

Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker wskazał pod koniec kwietnia, że około 1,6 mln Ukraińców będzie chciało zostać w naszym kraju dłużej.

Pierwsza dama Ukrainy Ołena Zełenska na Facebooku podziękowała za wsparcie Polski dla uchodźców z Ukrainy. Jak napisała, ponad 200 tysięcy ukraińskich dzieci uczy się w Polsce. Wskazała również, że dzięki współpracy między krajami do Polski przyjechały ukraińskie dzieci ze schorzeniami onkologicznymi.

Jak pisaliśmy pod koniec kwietnia, z raportu Unii Metropolii Polskich (UMP) wynika, że w Polsce mieszka aktualnie prawie 3,2 mln obywateli Ukrainy. Większość z nich – 2,2 mln – mieszka w ośrodkach UMP. Doprowadziło to do lawinowego wzrostu populacji polskich miast. Podkreślono, że migranci z Ukrainy stanowią już jedną trzecią społeczności Rzeszowa.

Kresy.pl / apnews.com / wprost.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz