Ostatnie dwie doby to 91 prób naruszenia polsko-białoruskiej granicy. Polskie patrole zostały też obrzucane kamieniami i gałęziami przez osoby znajdujące się po białoruskiej stronie.

Według danych Straży Granicznej, w poniedziałek (26.02.2024 r.) ujawniono 23 próby nielegalnego przekroczenia granicy. Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Dubiczach Cerkiewnych dwukrotnie w stronę polskich patroli poleciały kamienie i gałęzie rzucane przez osoby, którym nie udało się dostać do naszego kraju wbrew obowiązującym przepisom. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Tego dnia próby nielegalnego przekroczenia polsko – białoruskiej granicy miały także miejsce na odcinku służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Białowieży.

We wtorek natomiast ujawniono 68 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Migranci próbowali przedostać się na terytorium Polski w rejonie Placówki SG w Białowieży oraz Placówki SG w Krynkach.

Funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji z Opola rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się przemytem imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Zatrzymano kolejnych obywateli Ukrainy, którzy trudnili się tym procederem.

Straż Graniczna poinformowała o sprawie w środowym komunikacie. Jak czytamy, na trop zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie RP, zajmującej się przemytem ludzi przez terytorium naszego kraju funkcjonariusze z PSG w Opolu wpadli na początku 2023 roku. “Wspólnie z Policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu oraz śledczymi z Prokuratury Okręgowej w Opolu dokładnie przyjrzeli się tej sprawie. Pierwsze zebrane dowody prowadziły na granicę z Białorusią. Tam odłam grupy działający w Polsce miał odbierać ludzi, a następnie przy wykorzystaniu różnych pojazdów dokonywać ich transportu do Niemiec” – podaje SG.

Ukraińcy i Gruzini dominują w przemycie nielegalnych imigrantów. Straż Graniczna przekazała w lutym 2023 r. portalowi Kresy.pl, że obcokrajowcy stanowili w poprzednim roku 90 proc. osób zatrzymanych za pomoc przy nielegalnym przekraczaniu granicy (art. 264. § 3. kodeksu karnego). Podobnie wyglądała sytuacja rok wcześniej.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply