Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na terenie województwa mazowieckiego obywatela Ukrainy. Mężczyzna był zaangażowany w organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy naszego państwa.

W minionym tygodniu funkcjonariusze Placówki SG w Augustowie wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Zabezpieczania Działań Podlaskiego OSG zatrzymali 22-letniego obywatela Ukrainy. “Cudzoziemiec podejrzany jest o organizowanie w listopadzie i grudniu 2023 roku przejazdu nielegalnym migrantom zarówno z granicy polsko – litewskiej jak i polsko – białoruskiej w głąb kraju i dalej ułatwiał ich przewóz do Europy Zachodniej” – czytamy.

Zatrzymany przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz złożył wyjaśnienia. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania cudzoziemca zabezpieczono szereg dowodów jego przestępczej działalności.

Wobec obywatela Ukrainy oprócz postawionych zarzutów karnych wszczęto również postępowanie administracyjne. Otrzymał on decyzję o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu z określonym zakazem wjazdu do krajów strefy Schengen na okres 5 lat.

W 2024 r. funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 15 pomocników i organizatorów w nielegalnym przekroczeniu granicy polsko- białoruskiej.

We wtorek Straż Graniczna poinformowała o skierowaniu do sądu aktów oskarżenia w sprawie dot. organizowania nielegalnej migracji oraz legalizowania pobytu cudzoziemców wbrew przepisom. Zarzuty usłyszało kilkadziesiąt osób. Sprawa dotyczy działania dwóch grup przestępczych.

Zobacz także: Ukraińcy zatrzymani za organizowanie przemytu ludzi [+WIDEO]

podlaski.strazgraniczna.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply