Sekretarz Generalny NATO, Jens Stoltenberg, stwierdził w poniedziałek, że sojusz atlantycki nie powinien być podważany przez autonomiczne wysiłki obronne Europy.

Jak przypomniał Stoltenberg w Berlinie, „”Dwie wojny światowe i zimna wojna nauczyły nas, jak ważne jest wspólne działanie. W rzeczywistości potrzebujemy jednej silnej i zdolnej struktury dowodzenia, nie możemy podzielić tych zasobów na dwie części.” W ten sposób Stoltenberg odniósł się do niedawnych słów prezydenta Emmanuela Macrona, który podkreślił potrzebę zbudowania niezależniej od Stanów Zjednoczonych armii europejskiej.Stoltenberg wezwał również Rosję do przestrzegania Traktatu INF. „Stany Zjednoczone w pełni przestrzegają swoich zobowiązań wynikających z traktatu INF. Tak więc, podczas gdy w Europie nie ma nowych pocisków amerykańskich, pojawiły się nowe rosyjskie pociski. Nowy rosyjski system rakietowy stanowi poważne zagrożenie dla strategicznej stabilności obszaru euroatlantyckiego. NATO nie ma zamiaru wdrażać nowych rakiet nuklearnych w Europie. Ale jako Sojusz jesteśmy zobowiązani do stania na straży bezpieczeństwa wszystkich sojuszników. Nie możemy dopuścić, by traktaty dotyczące kontroli zbrojeń były bezkarnie łamane. Ponieważ to podważa ogólnie zaufanie do kontroli zbrojeń” – stwierdził Stoltenberg.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Macron: UE potrzebuje europejskiej armii 

kresy.pl / nato.int

Stoltenberg: Unia Europejska nie powinna podważać NATO
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , , , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz