Joe Biden ogłosił w czwartek, że Stany Zjednoczone zakażą okrętom stowarzyszonym z Rosją wstępu do amerykańskich portów – przekazała agencja prasowa Reuters.

Jak poinformowała agencja prasowa Reuters, Joe Biden ogłosił w czwartek, że Stany Zjednoczone zakażą okrętom stowarzyszonym z Rosją wstępu do amerykańskich portów.

„Oznacza to, że żaden statek, który pływa pod rosyjską banderą lub jest własnością lub jest obsługiwany przez podmiot rosyjski, nie będzie mógł zacumować w porcie Stanów Zjednoczonych ani mieć dostępu do naszych brzegów. Żaden” – powiedział Biden w czwartek.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

731 PLN    (3.32%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Zarządzenie upoważnia Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego do wydania zasad „regulujących kotwiczenie i ruch statków stowarzyszonych z Rosją oraz deleguje moje upoważnienie do zatwierdzania takich przepisów u sekretarza”.

Zarządzenie ma na celu uniemożliwienie rosyjskim statkom wpłynięcia do Stanów Zjednoczonych – nawet jeśli są one pod inną banderą.

Wcześniej, prezydent USA Joe Biden ogłosił przyznanie Ukrainie dodatkowego pakietu pomocy w wysokości 800 milionów dolarów. Biden ogłosił wysyłkę ciężkiej artylerii, haubic, a także dronów taktycznych. Prezydent USA zapowiedział również 500 milionów dolarów bezpośredniej pomocy ekonomicznej dla rządu ukraińskiego. Biden powiedział, że nowa pomoc wykorzysta większość pozostałych funduszy dostępnych na ten cel i że złoży wniosek o dodatkowe fundusze do Kongresu w przyszłym tygodniu.

Biden powiedział, że nowa broń jest potrzebna, ponieważ Ukraina walczy z poważną ofensywą z Rosji na wschodzie, gdzie bardziej płaski teren wymaga innego zestawu uzbrojenia. „Dzielimy się i będziemy nadal dzielić się z Ukrainą istotnymi informacjami wywiadowczymi, które pomogą jej w walce z rosyjską agresją” – dodał.

Jak informowaliśmy, we wtorek prezydent USA Joe Biden rozmawiał zdalnie z premierami Wielkiej Brytanii i Kanady, Borisem Johnsonem i Justinem Trudeau, w związku ze wznowieniem przez Rosjan ofensywy na wschodzie Ukrainy. Po rozmowie Biden pytany był przez dziennikarzy, czy Stany Zjednoczone będą wysyłać na Ukrainę więcej systemów artyleryjskich. Amerykański prezydent odpowiedział, że tak.

Rzeczniczka Białego Domu, Jen Psaki przyznała, że USA będą dalej dostarczać Ukraińcom amunicję oraz udzielać im wsparcia militarnego.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz