Wczoraj w Wiedniu doszło do pierwszego dwustronnego spotkania szefa MSZ Ukrainy Pawło Klimkina z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem. Odbyło się ono „w cztery oczy”, za zamkniętymi drzwiami.

Jak poinformowała w czwartek wieczorem ukraińska agencja Interfax, w Wiedniu na marginesie spotkania ministrów krajów OBWE, odbyło się dwustronne spotkanie szefów dyplomacji Rosji i Ukrainy: Siergieja Ławrowa i Pawło Klimkina.

Spotkanie odbyło się w cztery oczy, za zamkniętymi drzwiami. Interfax zaznacza, że to pierwsze tego rodzaju spotkanie ministrów Ławrowa i Klimkina. Wcześniej rozmawiali ze sobą wyłącznie w ramach tzw. formatu normandzkiego, w towarzystwie ministrów spraw zagranicznych Francji i Niemiec.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

O spotkaniu Klimkin- Ławrow poinformowała też agencja Tass, potwierdzając, że doszło do niego wczoraj wieczorem. Nie podano jednak żadnych bliższych szczegółów.

Ukraińska edycja BBC poinformowała, że tematem spotkania obu ministrów była wymiana jeńców w Donbasie. Wspomniał o tym na Twitterze również sam Klimkin:

– Z [szefem] MSZ Rosji Ławrowem omówiłem kwestię wymiany jeńcow. Musimy realnie posunąć tę sprawę do przodu w kolejnych tygodniach. Chodzi o ludzi i ich bliskich.

Przeczytaj: Szef MSZ Ukrainy: spodziewam się, że pomnik UPA w Hruszowicach będzie odbudowany [+VIDEO]

Sam Ławrow przed spotkanie powiedział dziennikarzom, że strona ukraińska we wtorek poprosiła o spotkanie, na co strona rosyjska od razu wyraziła zgodę.

Wcześniej Klimkin zapowiadał, że w czwartek może dojść do jego spotkania z szefem MSZ Rosji, które miałoby dotyczyć kwestii ukraińskich „więźniów politycznych”. Szef MSZ Ukrainy rozmawiał w Wiedniu m.in. z szefem Departamentu Stanu USA, Rexem Tillersonem, a także z przedstawicielem amerykańskiej dyplomacji ds. Ukrainy, Kurtem Volkerem.

Przeczytaj: Wjatrowycz: Ukraina powinna orientować się na Niemcy i Francję, Polska to żaden sojusznik [+VIDEO]

Czytaj także: Węgry zaapelowały o ​​wysłanie stałej misji OBWE na Zakarpacie

Interfax.com.ua / Tass / bbc.com / korespondent.net / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz