Reprezentacja Ukrainy nie pojedzie do Rosji i to jest dobra wiadomość – uważa Zorian Szkiriak z ukraińskiego MSW.

Zorian Szkriak, doradca ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych i członek kolegium MSW, uznał, że nie zakwalifikowanie się reprezentacji Ukrainy na finały mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji ma także dobrą stronę, ponieważ Ukraińcy nie będą musieli jechać na turniej organizowany przez „państwo-agresora”.

Pomimo wyniku chcę wesprzeć naszą drużynę i jej młodego trenera. Tak czy inaczej, zuchy. Zrobili wszystko, co mogli i przynajmniej w pierwszej połowie walczyli jak lwy.
Ponadto widzę nawet w tej porażce pewien znak i pozytyw. Nie pojedziemy grać do państwa-agresora. Zapomnijmy o nim.
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Widocznie tak było trzeba, żebyśmy nie trafili na MŚ w Mordorze, do samego gniazda wroga. Teraz wszystkie spory, czy bojkotować [MŚ – red.] same się rozwiązały.
Życie trwa i wszystko będzie dobrze. A nasze wielkie zwycięstwa jeszcze przed nami. Cieszmy się! Sława Ukrainie!

Ukraina zaprzepaściła szanse awansu przegrywając wczoraj u siebie 0-2 z Chorwacją i ostatecznie zajmując w swojej grupie trzecie miejsce, niepremiowane awansem. W tabeli wyprzedziły ją Islandia i Chorwacja.

Przypomnijmy, że lepiej od reprezentacji Ukrainy sprawili się polscy piłkarze, którzy wygrywając 4-2 z Czarnogórą na Stadionie Narodowym w Warszawie wywalczyli sobie awans na Mundial z pierwszego miejsca w grupie E.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Doradca szefa ukraińskiego MSW o zabójstwie Szeremety: nie można wykluczyć „rosyjskiego śladu”

Kresy.pl / Piłka Nożna
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    Gaetano :

    I już długo nie pojadą na żaden championat. Przedstawiciele banderlandu muszą jakoś wytłumaczyć sobie porażkę. Idąc „rosyjskim śladem”, p. Ogórkowa w tvinfo w „Studio Polska” zacytowała tego knura prosieńkę, że manewry Zapad wywołają atak Rosji na nas (i dalej pewnie na Europę). Wychodzi na to, że to dopiero po mistrzostwach świata.