Przeprosiny za 20-sekundową niedokładność są „jedną z najlepszych rzeczy na temat Japonii” – uznał jeden z internautów.

Kierownictwo japońskich linii kolejowych Tsukuba Express zadziwiło wielu użytkowników mediów społecznościowych wystosowaniem przeprosin z tytułu szybszego o 20 sekund niż planowano odjazdu pociągu z jednej ze stacji. – podało w czwartek BBC.

W oświadczeniu japońskich linii wskazano, że pociąg powinien był odjechać 14. listopada ze stacji Minami Nagareyama o godzinie 9:44:40, lecz odjechał o 9:44:20, a więc 20 sekund za wcześnie. Z tego powodu wystosowano wyrazy „szczerych przeprosin za poważne niedogodności dla naszych klientów”. Jak wyjaśniono, powodem niedociągnięcia była nieuwaga załogi pociągu – nie sprawdziła ona dokładnej godziny odjazdu w rozkładzie jazdy.

Jak podaje BBC żaden z pasażerów nie skarżył się na zbyt wczesny odjazd pociągu. Stacja podaje przykłady komentarzy internautów, których zdumiały przeprosiny Tsukuba Express.

Przeprosiny spółki kolejowej z Tokio za przedwczesny o 20 sekund odjazd jest jedną z najlepszych rzeczy na temat Japonii – napisał użytkownik Twittera Stan Yee. Inny twitterowiec, Sam „Bernie Bernstein” Sokol napisał z kolei: Kiedyś izraelski kierowca śmiał się ze mnie, po tym jak zamknął drzwi na moich biodrach i odjechał z moimi nogami wiszącymi za zewnątrz autobusu. Tak bardzo zazdroszczę Japonii.

Japońskie koleje słyną ze swojej czystości, punktualności a także prędkości, jaką poruszają się pociągi. Spóźnienia w skali roku wynoszą w Japonii zaledwie kilka sekund.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Maszynista PKP Intercity zatrzymał pociąg i zostawił pasażerów – skończył mu się czas pracy

Kresy.pl / BBC / rocketnews24.com

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz