Według najnowszego sondażu Instytutu Badań Spraw Publicznych gdyby wybory parlamentarne odbyły się w grudniu Prawo i Sprawiedliwość nie obroniłoby samodzielnej władzy nad krajem.

Według badania IBSP PiS może liczyć na poparcie 39 proc. Polaków. To wynik wyraźnie słabszy niż w październikowych wyborach w których partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskała 43 proc. głosów. Liberalna Koalicja Obywatelska otrzymała natomiast poparcie niemal 28 proc. respondentów czyli rezultat nieco lepszy niż w ostatnich wyborach w których liberałowie uzyskali ponad 27 proc. głosów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Koalicja Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Wiosny i partii Razem uzyskała w wyborach 12 proc. głosów tymczasem w najnowszym sondażu wybrało ją aż 16 proc. respondentów. Wzrost poparcia odnotowała także Konfederacja Wolność i Niepodległość, którą wskazało niemal 10 proc. badanych, czyli o ponad 3 punkty procentowe więcej w porównaniu do wyniku wyborczego. Niższe w porównaniu do niego było natomiast poparcie dla Polskiego Stronnictwa Ludowego – 7 proc. to o 1,5 punktu procentowego mniej niż w czasie wyborów.

Jak podkreśla Wirtualna Polska, który opublikował w poniedziałek wyniki sondażu, przy takich wynikach wyborów PiS nie obroniłby samodzielnej większości w Sejmie.

wp.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz