Polacy nie zmieniają zdania w kwestii wprowadzenia euro – wciąż większość negatywnie postrzega przyjęcie europejskiej waluty.

Prawie połowa Polaków (47 proc.) ankietowanych w grudniu przez ośrodek Kantar Public uważała, że przyjęcie waluty euro przez Polskę będzie „czymś złym”. Pozytywnie odebrałoby przyjęcie europejskiej waluty 14 proc. badanych. Co piąty Polak (20 proc.) uważa, że zmiana złotówki na euro nie będzie niosła ze sobą ani negatywnych ani pozytywnych skutków – poinformowała w piątek Polska Agencja Prasowa.

Jak wynika z komentarza Kantar Public, wyniki grudniowego badania niewiele różnią się od rezultatów sondażu na ten sam temat przeprowadzonego w czerwcu 2017 roku. Wówczas równo 50 proc. ankietowanych uważało, że wprowadzenie euro będzie miało złe skutki, podczas gdy odmiennego zdania było 11 proc. badanych.

Więcej badanych (57 proc.) wyraża obawę, że skutki wprowadzenia euro będą negatywne dla sytuacji gospodarstw domowych. Jedynie 12 proc. uważa, że będzie ono miało pozytywny wpływ dla budżetów gospodarstw. 10 proc. ankietowanych wierzy, że rezygnacja z polskiej waluty na rzecz euro nie będzie miała wpływu na ich sytuację.

Sondaż został przeprowadzony w dniach od 1 do 6. grudnia br. Ankietowano reprezentatywną grupę 1059 mieszkańców Polski w wieku od 15 lat wzwyż.

Przypomnijmy, że niemal identyczne wyniki uzyskano w sondażu przeprowadzonym rok temu przez tę samą pracownię. Wówczas 49 proc. ankietowanych uważało, że przyjęcie przez Polskę euro byłoby czymś złym, 11 proc. miało przeciwne zdanie, a 23 proc. wierzyło w neutralne skutki takiej decyzji.

CZYTAJ TAKŻE: Sondaż Kantar Public: Na PiS chce głosować 50 proc. wyborców

Kresy.pl / Gazeta Prawna

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply