Sondaż Kantar Public: Na PiS chce głosować 50 proc. wyborców, PSL poza Sejmem

Sondaż został przeprowadzony po dymisji Beaty Szydło dla dziennika „Fakt”.

Na PiS głos chce oddać 50 procent badanych. Na Platformę Obywatelską chcę oddać głos 17 procent wyborców, na Kukiz ’15 11 procent i Nowoczesną 9 procent.

Na granicy progu wyborczego balansuje Sojusz Lewicy Demokratycznej (5 proc.). PSL znalazłoby się poza parlamentem z poparciem na poziomie 3 procent.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Sondaż przeprowadzono w poniedziałek 11 grudnia metodą wywiadów telefonicznych wspieranych komputerowo (CATI) na reprezentatywnej próbie 1000 Polaków w wieku 18 lat i więcej, a frekwencja w wyborach wyniosłaby 66,2 proc.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sondaż CBOS: 64 proc. badanych dobrze ocenia prezydenta

Kresy.pl / Fakt
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz