Niemiecka policja aresztowała w niedzielę dwóch podejrzanych o brutalne pobicie ze skutkiem śmiertelnym 49-letniego mężczyzny w centrum Augsburga. Pozostałych pięciu napastników jest wciąż na wolności.

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór nieopodal jarmarku świątecznego na Koengisplatz. Według relacji medialnych, doszło do sprzeczki między dwoma małżeństwami i grupką młodych mężczyzn. Nie wiadomo, jaka była przyczyna kłótni. Po krótkiej utarczce słownej, 49-letni mężczyzna został uderzony w twarz, w wyniku czego upadł na ziemię i uderzył głową w chodnik. Zaatakowany został także jego przyjaciel. Siedmiu napastników szybko uciekło z miejsca zdarzenia.

Na miejscu błyskawicznie zjawiła się policja, która udzieliła poszkodowanym pierwszej pomocy. Pomimo próby reanimacji, 49-latek zmarł w karetce pogotowia około pół godziny po zdarzeniu.

W niedzielę na stronie bawarskiej policji zamieszczono komunikat, w którym poinformowano o powołaniu specjalnego 20-osobowego zespołu w celu złapania wszystkich sprawców i wyjaśnienia sprawy. Pomimo nagrań z monitoringu, służby nie zdecydowały się na publikację wizerunków napastników ze względu na “taktykę dochodzeniową”.

Tego samego dnia udało się aresztować dwóch podejrzanych, którymi okazali się 17-letni mężczyźni. Policja ani media nie podają informacji o narodowości. Na razie wiadomo tylko, że jeden z nich ma kilka obywatelstw, a drugi pochodzi z południowej Europy. Według niepotwierdzonych źródeł jeden z napastników jest obywatelem Turcji i Libanu, natomiast drugi ma włoskie obywatelstwo.

Przeczytaj także: 11 milionów cudzoziemców w Niemczech

Morderstwo zszokowało lokalną społeczność, która spontanicznie zaczęła gromadzić się na miejscu zbrodni. Ofiara była członkiem miejskiej straży pożarnej.

Ze względu na duże zainteresowanie opinii publicznej, niemiecka policja zwołała na poniedziałek specjalną konferencję prasową w tej sprawie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl / polizei.bayern.de /augsburger-allgemeine.de

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply