Konsula Izraela oburzyła postać Żyda z napisem na plecach “Żyd na prezydenta”.

Konsul honorowy Izraela na zachodnią Ukrainę Oleg Wyszniakow jest oburzony przebiegiem jasełek, które w poniedziałek przedstawiły polskie dzieci w Konsulacie Generalnym RP we Lwowie. Konsul uznał, że obecność Żyda z napisem na plecach „Żyd na prezydenta” wśród postaci odgrywanych przez dzieci jest propagowaniem antysemityzmu przez polski konsulat.

Jak infomował Kurier Galicyjski, 18. grudnia Konsulacie Generalnym RP we Lwowie odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe, które zgromadziło przedstawicieli społeczności polskiej, duchowieństwa oraz ukraińskich gości. Według izraelskiego portalu cursorinfo w trakcie spotkania uczniowie polskiej szkoły we Lwowie przedstawili jasełka. Jedną z postaci, która pojawiła się w przedstawieniu był Żyd, który, jak twierdzi cursorinfo, razem z diabłem i Herodem był bohaterem negatywnym. Ponadto na plecach Żyda naklejono kartę na napisem „Żyd na prezydenta”.

Postać z klasycznymi pejsami wygłosiła tekst o pragnieniu władzy, być może dzieci pokazały to, o czym mówią rodzice – o prezydencie „Walcmanie” i premierze Hrojsmanie. – napisał cursorinfo, który nadał swojej relacji tytuł „Polscy dyplomaci urządzili we Lwowie antysemicką szopkę”.

Na artykuł cursorinfo zareagował na Facebooku Oleg Wyszniakow, który jest konsulem honorowym Izraela na zachodnią Ukrainę.

To przekracza wszelkie granice zdrowego rozsądku, gdy antysemityzm jest propagowany w oficjalnej instytucji państwowej, a dzieci biorą udział w tym strasznym akcie! Niezwłocznie zwrócę się do Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie, Rafała Wolskiego, z żądaniem oficjalnego przeproszenia żydowskiego narodu za jawny antysemityzm i agresję. Czego ci ludzie uczą młode pokolenie? Rasizmu? Dyskryminacji? Zastanówmy się, co będzie dalej? Wzywam wszystkich, aby myśleli rozsądnie i nie krzewili w naszym kraju braku kultury. Rozum nie ma narodowości! – napisał Wyszniakow w piątek na swoim profilu w serwisie Facebook.

CZYTAJ TAKŻE: Ordo Iuris broni jasełek i kolędowania w szkołach i przedszkolach
Kresy.pl / cursorinfo / zaxid.net / Kurier Galicyjski

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. zefir
  zefir :

  Chorobliwa nadwrażliwość i żydowska przesada.Hasło “Żyd na prezydenta” zawiera w sobie Żydów docenianie,ich honorowanie,wynoszenie ponad przeciętność-to nic złego,samo dobro,żadne poniżenie.Z antysemityzmem hasło nie ma nic wspólnego.Owszem w przenośni Ukraińcy to hasło mogą interpretować jako fakt,że na swych barkach Żyda prezydenta i Żyda premiera niosą-to zaś nie antysemityzm tylko prawda.

  • lp
   lp :

   @zefir Ano, jak Żydzi w czasie meczu w Eljat (2013) znieważali Radwańską wyzywając ją od “katolickich suk” to nie był antypolonizm. We Lwowie wystarczyła postać Żyda z pejsami i wrzask na pół świata a polskim antysemityzmie. Incydent w Eljat został oczywiście przemilczany przez polski MSZ i przez lewacko – żydowskie media.

 2. RAFALXJXJXJ
  RAFALXJXJXJ :

  Stało się: Izrael stworzył swój własny program kosmiczny. No i polecieli ci dzielni astronauci w swej koszernej rakiecie. Nowoczesna technologia, lecą niebywale szybko, mijają kolejne planety, gwiazdy, czasem zdarzy się jakaś mgławica… W pewnym momencie są już tak daleko, że pojawiają się masy antymaterii. Nic to, lecą dalej, mijając antygalaktyki, antygwiazdy… Patrzą- antyplaneta. Lądujemy- pada decyzja. I wylądowali na antypolanie. Rozglądają się, a na skraju antypolany, pod antylasem stoi sobie antydomek. Antydym leci z antykomina, pewnie zamieszkany. Podchodzą blizej, zaglądają przez antyokno- pustka. Chwytają antyklamkę, otwierają antydrzwi, a w antysalonie, przy antystole siedzą antysemici.