Sąd w Santa Cruz de Tenerife odrzucił odwołanie zwolnionej pracownicy.

Kobieta, którą zwolniono z pracy w hiszpańskim sklepie za zdradzenie dziecku klienta tajemnicy, że Święty Mikołaj nie przynosi prezentów, nie wróci do pracy. Zdecydował o tym we wtorek sąd w Santa Cruz de Tenerife. – podała dpa.

Hiszpański sąd uznał, że zwolnienie sprzedawczyni z powodów dyscyplinarnych było uzasadnione i tym samym odrzucił jej odwołanie.

Kobieta straciła pracę niewiele ponad dwa lata temu. Pracując w sklepie z biżuterią i zegarkami zasugerowała w rozmowie z klientami, by 7-letnia dziewczynka wraz z ojcem poszła do innej części sklepu, tak aby jej matka mogła w spokoju wybrać bożonarodzeniowe prezenty. Jak pisze dpa, dziecko było „zrozpaczone” dowiedziawszy się, że to nie Mikołaj przynosi prezenty. Rodzice dziewczynki również nie byli zadowoleni tą sytuacją. W imieniu sprzedawczyni musiał ich przepraszać kierownik sklepu.

Wydaje się, że “zdemaskowanie” Mikołaja przed dzieckiem nie było jedynym powodem zwolnienia pracownicy. Według orzeczenia sądu miała ona kilka razy zrobić złe wrażenie zachowując się buntowniczo.

CZYTAJ TAKŻE: KAI: wokół postaci św. Mikołaja narosło wiele legend

Kresy.pl / dpa

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply