Sąd w Santa Cruz de Tenerife odrzucił odwołanie zwolnionej pracownicy.

Kobieta, którą zwolniono z pracy w hiszpańskim sklepie za zdradzenie dziecku klienta tajemnicy, że Święty Mikołaj nie przynosi prezentów, nie wróci do pracy. Zdecydował o tym we wtorek sąd w Santa Cruz de Tenerife. – podała dpa.

Hiszpański sąd uznał, że zwolnienie sprzedawczyni z powodów dyscyplinarnych było uzasadnione i tym samym odrzucił jej odwołanie.

Kobieta straciła pracę niewiele ponad dwa lata temu. Pracując w sklepie z biżuterią i zegarkami zasugerowała w rozmowie z klientami, by 7-letnia dziewczynka wraz z ojcem poszła do innej części sklepu, tak aby jej matka mogła w spokoju wybrać bożonarodzeniowe prezenty. Jak pisze dpa, dziecko było „zrozpaczone” dowiedziawszy się, że to nie Mikołaj przynosi prezenty. Rodzice dziewczynki również nie byli zadowoleni tą sytuacją. W imieniu sprzedawczyni musiał ich przepraszać kierownik sklepu.

Wydaje się, że „zdemaskowanie” Mikołaja przed dzieckiem nie było jedynym powodem zwolnienia pracownicy. Według orzeczenia sądu miała ona kilka razy zrobić złe wrażenie zachowując się buntowniczo.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: KAI: wokół postaci św. Mikołaja narosło wiele legend

Kresy.pl / dpa
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz