Brak prądu w głównej serwerowni hostingowego giganta spowodował globalną awarię internetu.

Wiele stron internetowych było w czwartek niedostępnych z powodu awarii zasilania serwerów firmy OVH, z której usług hostingowych korzystają klienci na całym świecie. Jak podaje TVN24, pierwsze problemy pojawiły się już od rana. Problemy zgłaszali nie tylko klienci z Polski, ale także z Zachodniej Europy. Nie działały m.in. strony PKP i Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Powodem problemów był brak prądu w głównej europejskiej serwerowni OVH pod Strasburgiem. Zawiodły nie tylko dwa niezależne źródła zasilania, ale także generatory awaryjne. Z oświadczenia OVH zamieszczonego na Twitterze wynika, że z czasem udało się uruchomić jeden z generatorów awaryjnych.

Dzisiaj rano doświadczyliśmy incydentów w Roubaix i Strasburgu, które dotknęły naszych usług. Dostęp do niektórych z nich udało się przywrócić a cały nasz personel ciężko pracuje nad poprawą sytuacji. – oświadczyła firma na Twitterze.

Jak podaje PAP powołując się na portal spiderweb, „z uwagi na awarię części sieci szkieletowej OVH oraz niedostępność zasilania w centrum danych Strasbourg, część klientów OVH nie ma dostępu do usług zlokalizowanych w centrach danych w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Francji. Dostęp do usług jest możliwy w centrach danych: w Warszawie, Kanadzie oraz w centrum danych P19 Paryż – Francja”.

Według  TVN24 z usług OVH, posiadającej ponad 260 tys. serwerów korzysta na całym świecie około 18 mln stron i aplikacji sieciowych. Z opublikowanej przez currentlydown.com mapki wynika, że problemy mieli odbiorcy głównie w Europie, ale także na innych kontynentach.

Dotychczas nie podano, co było powodem problemów technicznych OVH. Awaria spowodowała także czasowe utrudnienia w dostępie do serwisu Kresy.pl.

CZYTAJ TAKŻE: Wielka Brytania: Cyberatak dla okupu na sieci informatyczne szpitali

Kresy.pl / TVN24 / PAP

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz