Kubki z symboliką zakonu templariuszy miały obrażać wyznawców islamu, ponieważ templariusze „zabili tysiące muzułmanów”.

Brytyjskiej sklepikarce Tinie Gayle cofnięto zgodę na prowadzenie stoiska w markecie w brytyjskim mieście Loughborough, ponieważ ktoś złożył na nią skargę, iż sprzedaje kubki z „obraźliwymi dla muzułmanów” symbolami templariuszy. – informuje Daily Mail.

56-letnia Tina Gayle prowadziła stoisko, na którym sprzedawała książki i kubki. Jak twierdzi, ktoś poskarżył się, że sprzedaje kubki z symboliką zakonu templariuszy, która ma być obraźliwa dla muzułmanów. Po tym, jak odmówiła radzie dzielnicy usunięcia „kontrowersyjnego” asortymentu, otrzymała wypowiedzenie umowy na wynajem stoiska.

To bardzo nie fair. Rada powiedziała mi o skargach na kubki i że są obraźliwe dla muzułmanów. Prosili mnie, żebym usunęła je. Wyśmiałam ich i powiedziałam „nie”. Wówczas oni wręczyli mi w piątek o godz. 16 list i powiedzieli, że mam zakaz. Powinny być trzy pisemne ostrzeżenia przed zakazem a oni tego nie zrobili. Widocznie to [kubki – red.] było tak złe, że dali mi zakaz od razu – powiedziała Gayle dziennikarzom Daily Mail.

Jak mówi, skarżący się na nią twierdził, że kubki są obraźliwe, ponieważ templariusze zabijali muzułmanów podczas krucjat. Gayle wyśmiała te zarzuty.

Ryszard Lwie Serce zabił tysiące muzułmanów a ja mam towar z nim związany, albo z Rzymianami, i nikt nigdy się nie skarżył. (…) Gdybym miała sprzedawać książki tylko o osobach, które nikogo nie zabiły, zostałabym tylko z Alanem Titchmarshem [autorem książek o ogrodnictwie – red.] – skarży się Gayle.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rada dystryktu Charnwood twierdzi, że dała Gayle w sierpniu pierwsze ostrzeżenie za sprzedaż przedmiotów z symboliką nazistowską. Ustalono, że były to kubki a nie przedmioty zabytkowe. Właścicielka sklepu zgodziła się je usunąć. Jednak 6. października rada otrzymała drugą skargę, tym razem na kubki z templariuszami i ponownie interweniowała.

Nie do nas należy komentowanie, dlaczego kubki były obraźliwe dla skarżącego, jednakże poprzednio prosiliśmy sprzedawcę, by nie sprzedawał współczesnych kubków lub przedmiotów, które mogłyby powodować obrazę, wobec czego poprosiliśmy go o usunięcie ich. Sprzedawca odmówił, więc wystawiliśmy kolejne pismo, które wyklucza go z wszystkich sklepów w Loughborough. – twierdzą władze dystryktu dodając, że w razie „poważnego” naruszenia reguł postępowania sprzedawcy można cofnąć zgodę na handel bez dalszych ostrzeżeń. Zapewniają także, że Tina Gayle ma prawo do odwołania. Tłumaczą także, że u podstaw decyzji leżało pragnienie uniknięcia kontrowersji i zapewnienia „bezpiecznej i przyjemnej” atmosfery w swoich sklepach.

CZYTAJ TAKŻE: Blackburn: jak muzułmanie przejęli brytyjskie miasto [+VIDEO]

Kresy.pl / Daily Mail
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz