Poza Zjednoczoną Prawicą i PSL wszystkie formacje polityczne w Polsce notują spadek poparcia – wynika z sondażu IBRiS. Blisko 13 proc. ankietowanych nie wie, na kogo chciałoby głosować. Konfederacja spadła poniżej progu wyborczego.

Według opublikowanych w czwartek wyników sondażu pracowni IBRiS na zlecenie Radia Zet, największym poparciem wciąż cieszy się w Polsce Zjednoczona Prawica, na czele z PiS. Na tę formację chciałoby głosować 37,4 proc. ankietowanych. To wzrost o 0,6 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim badaniem.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, z poparciem 22,8 proc. respondentów, co oznacza spadek poparcia o 1,2 pkt. proc.

 

Polska 2050 Szymona Hołowni, choć zajmuje w sondażu trzecie miejsce, to traci jednak ponad 10 pkt. proc. do KO. Obecnie, formacja byłego prezentera TVN ma poparcie 10,9 proc., notując spadek o 2,6 pkt. proc.

Największy spadek poparcia dotyczy Lewicy. Na tę partię chciałoby głosować 7,2 proc. badanych, czyli aż o 3,4 pkt. proc. mniej, niż w poprzednim badaniu.

Co istotne, sondaż wykazał duży odsetek osób, które nie potrafiły powiedzieć, na kogo chciałyby zagłosować. Obecnie, to aż 12,7 proc.

Pozostałe partie znalazły się poniżej progu wyborczego. PSL, mimo pewnego wzrostu poparcia, znajduje się tuż pod progiem, z poparciem 4,9 proc. respondentów. Gorzej wygląda jednak sytuacja Konfederacji. Sojusz konserwatywnych liberałów i narodowców popiera obecnie, według tego sondażu, 4,1 proc. ankietowanych (spadek o 1,1 pkt. proc.). Dodajmy, że już kilka dni temu w sieci pojawiały się nieoficjalne informacje, według których w ostatnim czasie notowania Konfederacji gwałtownie spadły. Część komentatorów wiązała to z wybuchem wojny rosyjsko-ukraińskiej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wcześniej, sondaże wskazywały na wyraźny spadek poparcia dla rządzącej Zjednoczonej Prawicy, co miało być konsekwencją wprowadzenia tzw. Polskiego Ładu.

Radio Zet / dorzeczy.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz