Aż 85,7 proc. badanych uważa, że żołnierze powinni używać broni w przypadku prób siłowego przekroczenia granicy przez imigrantów – wynika z badania przeprowadzonego przez IBRiS dla Rzeczpospolitej.

Wtorkowa Rzeczpospolita donosi, że zdecydowana większość Polaków popiera użycie broni w przypadku prób siłowego przekroczenia granicy przez imigrantów. Takie są wyniki badania przeprowadzonego przez IBRiS.

Ankietowani zostali zapytani, czy żołnierze Wojska Polskiego stacjonujący na wschodniej granicy powinni używać broni w przypadku prób siłowego przekroczenia granicy przez migrantów?”.

“Aprobatę dla podejmowania takich kroków przez wojsko wyraża aż 85,7 proc. badanych, przeciwnych jest 10,7 proc., a zdania nie ma 3,6 proc.” – podkreśla dziennik.

Przeczytaj: Większa możliwość użycia broni wobec imigrantów na granicy? Wiceszef MON przeciwny

57,8 badanych odpowiedziało “zdecydowanie tak”, a 27,9 “raczej tak”. Przeciwnego zdania było 10,7 proc. (9,2 raczej nie, a 1,5 zdecydowanie nie).

Jak czytamy, badanie przeprowadzono 7 i 8 czerwca na ogólnopolskiej próbie 1071 respondentów.

W czwartek w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie zmarł żołnierz 1 Brygady Pancernej ugodzony nożem przez imigranta.

Żołnierz strzegący granicy Białorusi przed migrantami został pchnięty nożem 28 maja w czasie akcji zatrzymania przekraczającego nielegalnie granicę. Do ataku doszło w rejonie Dubicz Cerkiewnych. Żołnierz Wojska Polskiego podjął działania na rzecz zatrzymania migranta przekraczającego nielegalnie granicę, ten wyjął nóż i zranił żołnierza.

Kilku innych polskich funkcjonariuszy jest rannych.

W poniedziałek rząd poparł propozycję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dotyczącą utworzenia tymczasowej strefy buforowej na granicy z Białorusią.

Czytaj: “Kilkunastu w ciągu doby”. Tysiące nielegalnych imigrantów z granicy trafiły do polskiego szpitala

Zobacz także: Zatrzymanym na granicy polskim żołnierzom odebrano połowę wynagrodzenia

rp.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Roman1
    Roman1 :

    A gdyby zrobić sondaż ilu Polaków chce, by Hołownia dotrzymał słowa i wyjechał na Ukrainę wdeptywać Putina w ziemię. No Szymuś – do boju. Tylko, że: bój twój to będzie ostatni…