Chęć głosowania na PiS deklaruje 32,9 proc. ankietowanych – o 1,8 pkt proc. więcej niż w styczniu; poparcie dla Koalicji Obywatelskiej spadło o 1 pkt proc., do 18,2 proc.; ruch Szymona Hołowni Polska 2050 odnotował wzrost poparcia o 0,4 pkt proc., do 17,3 proc. – pokazują wyniki badania IBRiS dla Onetu.

Opublikowane we wtorek wyniki sondażu IBRiS dla Onetu pokazują, że w parlamencie znalazłoby się sześć ugrupowań. Oprócz PiS, KO oraz Polski 2050 w Sejmie znalazłyby się także: Lewica (10,1 proc., wzrost o 1,2 pkt proc.), PSL-Koalicja Polska (5,9 proc., wzrost o 0,4 pkt proc.) oraz Konfederacja (5 proc., spadek o 2,4 pkt proc.).

10,6 proc. respondentów udzieliło odpowiedzi „Nie wiem/Trudno powiedzieć”.

Zobacz także: Szybsze szczepienia, ale szczepionką z Chin lub Rosji? Ponad 75 proc. Polaków jest przeciw [SONDAŻ]

Wyniki badania pokazują także, że nieco ponad 54 proc. ankietowanych deklaruje, że wzięłoby udział w wyborach parlamentarnych, gdyby odbyły się w najbliższą niedzielę.  39,8 proc. badanych udzieliło odpowiedzi „zdecydowanie tak”, „raczej tak” odpowiedziało 14,3 proc.

28,5 proc. badanych zadeklarowało, że zdecydowanie nie zagłosowałoby w wyborach. Odpowiedzi „raczej nie” udzieliło 15 proc. 2,4 proc. badanych nie wie lub nie ma zdania.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Sondaż Estymator: Wygrana PiS, jednak bez samodzielnej większości w Sejmie

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 17-28 lutego br. na grupie 1100 osób, na podstawie telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

onet.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz