Urzędującego prezydenta Andrzej Dudę w wyborach poparłoby 40,7 proc. wyborców, zaś na kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego zagłosowałoby 28 proc. badanych – wynika z sondażu IBRiS dla portalu Wp.pl.

Wyniki sondażu IBRiS dla portalu Wp.pl pokazują, że urzędujący prezydent Andrzej Duda uzyskałby w I turze wyborów prezydenckich 40,7 proc. głosów. Drugi wynik otrzymałby kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, na którego głos oddałoby 28 proc. wyborców. Oznaczałoby to, że odbędzie się 2 tura wyborów. Miała by miejsce 12 lipca (I tura wyborów odbędzie się 28 czerwca).

Podkreślono, że w porównaniu do poprzedniego sondażu dla Wp.pl z 7 czerwca, Andrzej Duda stracił 2 proc. Rafał Trzaskowski zyskał zaś w porównaniu z poprzednim sondażem 1,4 proc.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Na trzecim miejscu znalazł się kandydat Koalicji Polskiej i lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Chęć glosowania na niego zadeklarowało  9,7 proc. badanych. Zyskał on 2,5 proc. w porównaniu z sondażem z 7 czerwca.

Na czwartym miejscu znalazł się niezależny kandydat Szymon Hołownia. Uzyskał 7,8 proc. Zanotował więc wzrost o 0,1 proc. w porównaniu do badania sprzed tygodnia.

Na kolejnym miejscu znalazł się kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak, na którego zagłosowałoby 7,1 proc. W jego przypadku nastąpił wzrost o 0,2 proc. w porównaniu do poprzedniego badania.

Na kandydata Lewicy Roberta Biedronia głosować chce 3 proc. wyborców.

Sondaż wskazuje, że 3 proc. wyborców nie wie na kogo zagłosuje.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 12-13 czerwca. „Badanie przeprowadzono na ogólnopolskiej próbie 1100 Polaków, metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). Błąd oszacowania wynosi 3 proc., a próg ufności 0,95” – czytamy.

Zobacz także: Estymator: niewielka przewaga Andrzeja Dudy nad kontrkandydatem w razie II tury [sondaż]

wiadomosci.wp.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz