W rezolucji Parlamentu Europejskiego zaapelowano do polskiego rządu, by potępił „ksenofobiczny i faszystowski” Marsz Niepodległości.

35 proc. respondentów uważa, że rezolucja PE z 15 listopada br. była uzasadniona, a 25 proc. nie ma zdania. 45 proc. respondentów uważa, że motywy stojące za rezolucją to „niechęć do PiS i obecnych władz Polski”, a 31 proc. uważa, że rezolucja jest wynikiem „troski europosłów o stan praworządności i demokracji w Polsce”. Motywacji stojących za rezolucją nie umiało określić 24 proc. badanych.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

4161.49 PLN    (18.91%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Wyniki sondażu wskazują również na to, że zwiększył się odsetek Polaków obawiających się wprowadzenia unijnych sankcji przeciwko Polsce. Najnowsze badania wskazują, że zdecydowane obawy w związku z możliwością wprowadzenia sankcji wyraziło 13 proc. ankietowanych, czyli o 4 punkty proc. więcej niż w czerwcu ub.r.

W najnowszym sondażu zbadano również stosunek Polaków do członkostwa w Unii Europejskiej. Aż 85 proc. badanych, czyli o 3 punkty proc. mniej niż w sondażu z czerwca br., popiera członkostwo Polski w Unii Europejskiiej. Przeciwnicy Unii to obecnie 8 proc. respondentów, a do poziomu 7 proc. wzrósł odsetek niezdecydowanych w tej kwestii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Siedem ugrupowań w Sejmie [SONDAŻ]

Badanie CBOS przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 1–7 grudnia 2017 roku na liczącej 925 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Kresy.pl / PAP

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz