W rezolucji Parlamentu Europejskiego zaapelowano do polskiego rządu, by potępił „ksenofobiczny i faszystowski” Marsz Niepodległości.

35 proc. respondentów uważa, że rezolucja PE z 15 listopada br. była uzasadniona, a 25 proc. nie ma zdania. 45 proc. respondentów uważa, że motywy stojące za rezolucją to „niechęć do PiS i obecnych władz Polski”, a 31 proc. uważa, że rezolucja jest wynikiem „troski europosłów o stan praworządności i demokracji w Polsce”. Motywacji stojących za rezolucją nie umiało określić 24 proc. badanych.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Wyniki sondażu wskazują również na to, że zwiększył się odsetek Polaków obawiających się wprowadzenia unijnych sankcji przeciwko Polsce. Najnowsze badania wskazują, że zdecydowane obawy w związku z możliwością wprowadzenia sankcji wyraziło 13 proc. ankietowanych, czyli o 4 punkty proc. więcej niż w czerwcu ub.r.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

W najnowszym sondażu zbadano również stosunek Polaków do członkostwa w Unii Europejskiej. Aż 85 proc. badanych, czyli o 3 punkty proc. mniej niż w sondażu z czerwca br., popiera członkostwo Polski w Unii Europejskiiej. Przeciwnicy Unii to obecnie 8 proc. respondentów, a do poziomu 7 proc. wzrósł odsetek niezdecydowanych w tej kwestii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Siedem ugrupowań w Sejmie [SONDAŻ]

Badanie CBOS przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 1–7 grudnia 2017 roku na liczącej 925 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Kresy.pl / PAP

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz