W rezolucji Parlamentu Europejskiego zaapelowano do polskiego rządu, by potępił „ksenofobiczny i faszystowski” Marsz Niepodległości.

35 proc. respondentów uważa, że rezolucja PE z 15 listopada br. była uzasadniona, a 25 proc. nie ma zdania. 45 proc. respondentów uważa, że motywy stojące za rezolucją to „niechęć do PiS i obecnych władz Polski”, a 31 proc. uważa, że rezolucja jest wynikiem „troski europosłów o stan praworządności i demokracji w Polsce”. Motywacji stojących za rezolucją nie umiało określić 24 proc. badanych.

Wyniki sondażu wskazują również na to, że zwiększył się odsetek Polaków obawiających się wprowadzenia unijnych sankcji przeciwko Polsce. Najnowsze badania wskazują, że zdecydowane obawy w związku z możliwością wprowadzenia sankcji wyraziło 13 proc. ankietowanych, czyli o 4 punkty proc. więcej niż w czerwcu ub.r.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W najnowszym sondażu zbadano również stosunek Polaków do członkostwa w Unii Europejskiej. Aż 85 proc. badanych, czyli o 3 punkty proc. mniej niż w sondażu z czerwca br., popiera członkostwo Polski w Unii Europejskiiej. Przeciwnicy Unii to obecnie 8 proc. respondentów, a do poziomu 7 proc. wzrósł odsetek niezdecydowanych w tej kwestii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Siedem ugrupowań w Sejmie [SONDAŻ]

Badanie CBOS przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 1–7 grudnia 2017 roku na liczącej 925 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Kresy.pl / PAP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz