Jak wynika z najnowszego sondażu Pollster dla „Super Expressu”, PiS wciąż ma zdecydowaną przewagę nad oponentami. Szansę na wejście do Sejmu mają SLD i Razem.

Najnowszy sondaż Instytutu Badań Pollster przeprowadzony na zlecenie „Super Expressu” pokazuje zdecydowaną przewagę PiS. Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższym czasie, do partia ta mogłaby liczyć na 45 proc. głosów. Główne partie liberalnej, prounijnej opozycji pozostają daleko w tyle. PO uzyskała poparcie 18 proc. respondentów, a .Nowoczesna – 10 proc. badanych.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

7342.32 PLN    (33.37%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Ponadto, do Sejmu weszłyby jeszcze cztery inne ugrupowania. Wśród nich największe poparcie ma Kukiz’15 (8 proc.), a także SLD, który miałby szanse wrócić do Sejmu (6 proc.). Ponadto, w parlamencie znalazłoby się także PSL, a także neomarksistowska partia Razem. Poniżej progu wyborczego uplasowała się partia Wolność (wcześniej KORWiN), którą poparło 3 proc. ankietowanych. To już kolejny sondaż, w którym Razem nie tylko wyprzedza Wolność, ale daje tej pierwszej partii miejsce w Sejmie.

Prof. Rafał Chwedoruk uważa, że wysoki wynik PiS zawdzięcza efektowi nowego premiera. W rozmowie z „SE” powiedział, że partia Jarosława Kaczyńskiego „zbiera premię za nadobecność w ostatnich dniach w mediach”. Ponieważ wszyscy mówią o nowym premierze, PiS czerpie z tego korzyści.

Sondaż przeprowadzono w dniach 13-15 grudnia 2017 roku na próbie 1099 osób o strukturze demograficznej zgodnej z dorosłymi Polakami. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł ok. 3 proc.

„Super Express” / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz