Skazano ukraińskiego żołnierza, który zgubił karabin na stacji kolejowej

Ukraiński żołnierz, który zgubił na stacji kolejowej karabin kałasznikowa, został skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu. Broń miała mu zostać ukradziona, kiedy spał.

Sąd rejonowy w Żółkwi w obwodzie lwowskim wydał w tym tygodniu wyrok w sprawie ukraińskiego wojskowego, który zgubił swój karabin na stacji kolejowej.

Jak podaje portal zaxid.net, żołnierz został uznany za winnego i skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu na rok.

Do zdarzenia doszło w czerwcu 2022 roku. Według wyroku sądowego, skazany odbywał służbę wojskową jako dowódca działa. 25 czerwca ub. roku był na stacji kolejowej w Dobrosinie, w rejonie żółkiewskim. Jak poinformowano, „podczas nocnego odpoczynku zostawił bez nadzoru karabin Kałasznikowa z magazynkiem i w środku nocy odkrył, że mu go skradziono”.

Żołnierza skazano za utratę broni powierzonej mu do użytku służbowego w wyniku naruszenia zasad jej przechowywania w warunkach stanu wojennego. Przed sądem przyznał się do winy.

Jak zeznał, zdjął część munduru, oparł się o drzewo i zasnął. Karabin był z boku. Gdy się obudził, zorientował się, że karabinu nie ma. Początkowo próbował go znaleźć sam, później z pomocą sierżanta i całej obsługi baterii. Żołnierz dodał, że został już obciążony kosztami utraconej broni.

Czytaj także: 10 lat więzienia dla rosyjskiego żołnierza, który usiłował zabić zwierzchnika

Zaxid.net / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply