Australijskie media opublikowały nagranie, na którym widać najprawdopodobniej prorosyjskich separatystów przeszukujących bagaże pasażerów zestrzelonego rok temu samolotu MH17.

„Oglądanie tego wywołuje obrzydzenie. Bardzo zastanawiające jest, dlaczego ten film opublikowano właśnie teraz – 12 miesięcy od zestrzelenia MH17”– powiedziała szefowa australijskiego MSZ Julie Bishop.

Nagranie można obejrzeć poniżej:

rmf24.pl/KRESY.PL

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. wlkp
  wlkp :

  znaczy jak w tytule za separatyści jest znak zapytania to mogą być wątpliwości kto to ? No to mogą być jeszcze pracownicy GRU/FSB lub „ochotnicy” przybyli powiększać strefę ruskiego mira – bo innej alternatywy dla tamtych terenów nie było…

  • jazmig
   jazmig :

   Zauważ, że jest to krótko po upadku samolotu. Tam się dopalają zgliszcza, unosi się dym. Gdyby to byli separatyści, to mieliby oni broń przy sobie, a broni tam nie widać. To raczej albo jacyś miejscowi, albo pierwsi przedstawiciele lokalnych władz. Oni otwierają plecaki i wysypują ich zawartość, a nie kradną ich zawartości. Zapewne szukają dokumentów, co jest oczywiste i obowiązkowe w tej sytuacji.

 2. wladyslaw
  wladyslaw :

  Warto znac, co mowia ludzi na video. Oto co tam jest: „Kto dawal korytarz dla samolotu?” (ze zdziweniem). Potem slychac, ze blizko sa cywily, ktorych probuja oddalic od mejsca katastrofy, czyli cywily widza, co robia „separatysci”. Za takich okolicznosci rabunki nie robia. Rabuja wtedy, kiedy nie ma swiadkow. Ludzi na videomowia z donbaskim akcentem, lecz nie agenci GRU|FSB.

 3. rudy
  rudy :

  Widzę stary rusofoba wachmistrz_Soroka powrócił. I żenada co do niektórych komentarzy, gdyż widać jasne, że tu nie jest maruderstwo, tylko zbiór informacji – dokumentów, do czego i każą filmować i robić zdjęcia. Po czym te dokumenty były przedstawione dziennikarzom i ewidentnie zwrócone. Taka sama bajka jak ze zdjęciem wojownika z lalką. Nic was życie nie uczy…

  • kojoto
   kojoto :

   Tez na to zwrocilem uwage, ze wszystko fotografuja i sprawdzaja, czy bagaz cywilow, czy jakis inny. Widac i slychac, ze nie wiedzieli wogole co to za samolot i czy wogole cywilny i chca to sprawdzic. Gdzies pada zdanie kiedy ogladaja jakies elektroniczne urzadzenie, pada zdanie: „Investigators will work that out”.
   Pomijam juz komentarze banderopiteckich tresowanych szczurów w stylu WLKP, ale redakcja tez zamiescila nieco tendencyjny opis.

 4. szczurek
  szczurek :

  Witam, po krótkiej przerwie. To co mnie zastanawia to fakt interpretowania tego filmiku każdej ze stron po swojemu. Dziś rano odwiedziłem stronę rusvesna.su i był tam tam artykuł z tym samym filmikiem z opisem , że w Australii dziennikarze puścili film z którego wynika , iż dowódca separatystów mówi ” Samoloty strąciły, jestem na miejscu katastrofy” , drugi męski głos mówi ” oni mówią, „suchoj” strącił pasażerski samolot, a nasi strącili myśliwca. Oni postanowili uczynić tak, żeby wyglądało tak, jakby myśmy strącili samolot”. Proszę o wsłuchanie się ścieżkę dźwiękową i sprawdzenie tego zapisu. Rusvesna interpretuje to jako potwierdzenie tego ,że w pobliżu Malezyjskiego samolotu znajdowały się także ukraińskie myśliwce co wiemy też z konferencji strony rosyjskiej na której to pokazywano zapis z radarów w dniu tej tragedii. W tej chwili jest już poprawiony i uzupełniony ten artykuł na stronie http://rusvesna.su/news/1437084041 . Manipulowanie emocjami bo” oni przeszukują bagaże” , trzeba chyba się nie znać by tak mówić , zabezpieczenie dokumentów to jedno obowiązków ustalenia tożsamości ofiar takich wypadków, poza tym chyba na jednym z kadrów filmu widać ,że żołnierz szukał dzwoniącego telefonu.