Senator Rand Paul z Kentucky potwierdził ostatnie doniesienia o tym, że blokuje ustawę dostarczającą Izraelowi amerykańską pomoc wojskową w wysokości 38 mld dolarów.

Rand Paul poinformował, że chc wprowadzić poprawki do ustawy. Paul domaga się limitów czasowych na udzielanie pomocy państwu żydowskiemu. „Chociaż ogólnie nie jestem zwolennikiem pomocy zagranicznej, jeśli mamy zamiar wysłać pomoc do Izraela, powinna ona być ograniczona czasowo i zakresowo, tak, abyśmy nie robili tego w nieskończoność, a powinna być opłacana poprzez zmniejszenie pomocy dla tych, którzy nienawidzą Izraela i Ameryki.”

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ustawa kodyfikuje pakiet pomocowy 38 miliardów dolarów dla Izraela przez 10 lat, który został wynegocjowany w ostatnich dniach administracji Obamy.

W swoim oświadczeniu Paul obwiniał AIPAC (American Israel Public Affairs Committee) i inne niewymienione grupy proizraelskie w USA za nie spełnienie jego żądań. „Za każdym razem, gdy próbowałem zablokować udzielanie pomocy wrogom USA i Izraela, zostałem zablokowany. Często przez grupy, które twierdzą, że są proizraelskie. Dlaczego rzekomo proizraelskie grupy przeciwstawiały się mojemu ustawodawstwu, by położyć kres pomocy dla Organizacji Wyzwolenia Palestyny? Może dlatego, że obawiają się, że jakakolwiek debata na temat pomocy zagranicznej zagraża szerszej debacie na temat tego, czy powinniśmy zaciągać pożyczki z zagranicy, aby wysyłać pieniądze do innych krajów.”

Zapytany o stanowisko Paula, rzecznik AIPAC, Marshall Wittman, odparł: „Uważamy, że Kongres ma kluczowe znaczenie dla przyjęcia tego ustawodawstwa przed odroczeniem, biorąc pod uwagę rosnące zagrożenia dla bezpieczeństwa Izraela z strony Iranu, Hezbollahu i Hamasu”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: AIPAC – żydowska potęga w Waszyngtonie

kresy.pl / the times of israel
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz