Zgodnie z wcześniejszymi, nieoficjalnymi informacjami, obecny szef PO Grzegorz Schetyna ogłosił, że nie będzie ponownie ubiegać się o tę funkcję. Udzielił poparcia Tomaszowi Siemoniakowi, który ogłosił start w wyborach na szefa Platformy.

W piątek rano w mediach pojawiły się nieoficjalne informacje, że dotychczasowy lider Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna, nie wystartuje w nadchodzących wyborach na szefa partii. Podawano też, że kandydować będzie związany z nim były szef MON, Tomasz Siemoniak.

Informacje te znalazły potwierdzenie, gdy podczas konferencji prasowej Schetyna potwierdził, że nie zamierza ponownie walczyć o stanowisko szefa PO. Jednocześnie, wskazał na Siemoniaka jako kandydata, którego osobiście popiera.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Przyszedł czas na nowy rozdział. Najlepszym kandydatem na następną kadencję jest mój przyjaciel Tomasz Siemoniak – mówił Schetyna.

Pierwsza tura wyborów nowego przewodniczącego PO ma się odbyć 25 stycznia. Druga, w razie konieczności, odbędzie się 8 lutego. W wyborach będą mieli prawo udziału wszyscy członkowie Platformy. Jak dotąd, start zapowiedzieli: były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, wiceszef partii i szef klubu Koalicji Obywatelskiej Borys Budka, była minister sportu Joanna Mucha oraz były minister kultury Bogdan Zdrojewski. Teraz dołączył do tego grona Siemoniak.

Wcześniej portal Interia nieoficjalnie podawał, że w czwartek szef PO miał odbyć kilka spotkań z ważnymi politykami tej partii, w tym na temat wyboru nowego szefa partii. Pisano, że coraz mniej osób namawiało go do startu. Z kolei „Gazeta Wyborcza” pisała, że Schetyna zrezygnował, bo nie uzyskał poparcia warszawskich struktur Platformy Obywatelskiej. W ramach PO miały toczyć się dyskusji na temat przyszłego stanowiska dla Schetyny. Wymieniano w tym kontekście sekretarza lub wiceszefa partii.

Przeczytaj: Tusk popiera Platformę Obywatelską choć uznaje ją za „partię anachroniczną”

Czytaj również: Platforma Obywatelska wyłoniła swojego kandydata na prezydenta

dorzeczy.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz